Atidaryti paeišką Grafinis elementas
Atidaryti paiešką Grafinis elementas
Uždaryti paieškos laukelį
X

Paremk portalą manoteises.lt!

Ir tau patinka manoteises.lt? Paremk portalą, skirdama (s) 1,2 % gyventojų pajamų mokesčio Lietuvos žmogaus teisių centrui. Nes kiekviena istorija svarbi!

Reklaminis baneris Reklaminis baneris
Aktualu

Artimojo savižudybę išgyvenusių žmonių istorijos sugulė į knygą

Knyga be pavadinimo. Fone: Paulius Skruibis ir Elvyra Kučinskaitė. V. Balkūno nuotr./15min.lt

Izabelė Švaraitė | 2017 03 20

Kovo 20 d. Vilniuje pristatyta knyga, kurioje sudėtos nusižudžiusių asmenų artimųjų istorijos. Kalbant apie artimojo savižudybės sukeltą skausmą, dažnai sunku rasti tinkamus žodžius. Būtent dėl to leidinys neturi pavadinimo.

Sukrečiantys ir jautrūs pasakojimai atspindi gilias ir intymias žmonių patirtis. Leidinio rengėjai viliasi, kad jis paskatins drąsiau kalbėti apie psichikos sveikatos problemas ir savižudybių prevenciją, daugiau dėmesio skirti šalia esantiesiems, mąstantiems apie išėjimą galbūt padės apsigalvoti.

Knygos be pavadinimo pristatyme dalyvavę jos pasakotojai dalijosi, kad, ištikus tragedijai, artimieji dažniausiai jaučiasi vieniši, nesuprasti, jiems nedrąsu šnekėti apie netektį. „Man sunku apie tai kalbėti, bet tikiu, kad ir jums nelengva klausytis. Dažnai išgirstame tokias istorijas ir žinome, jog žmonės nusižudo. Bet, kol jos nepaliečia mūsų asmeniškai, atrodo, kad tai – tik skaičiai statistikoje“, – sakė knygos herojė Simona.

Idėja, parengti tokį leidinį, prieš pusantrų metų kilo Seimo nariui Mykolui Majauskui, o istorijas užrašė publicistė Elvyra Kučinskaitė. „Mačiau, kad tiems žmonėms nebuvo lengva. Jie tikrai tai darė dėl kitų, ne dėl savęs, ne tam, kad taptų populiarūs, žinomi ar išsikalbėtų“, – apie prabilusius nusižudžiusiųjų artimuosius kalbėjo knygos autorė.

Psichologas, Jaunimo linijos Valdybos pirmininkas Paulius Skruibis mano, kad ypač svarbus mirusiųjų įprasminimo aspektas. Istorija, pasibaigusi savižudybe, užrašyta – įgijo prasmės. Žmonės, pasidaliję savo jausmais, neteko artimųjų, bet galbūt, anot jo, kas nors skaitydamas jų pasakojimus ras atramą.

Autorinės lėšos, gautos už knygą, bus skiriamos savižudybių prevencijai Lietuvoje.

Emocinė pagalba telefonu ir internetu:

Emocinę pagalba galite gauti telefonu:

„Jaunimo linija“ – 8 800 28888 (visą parą)

„Vaikų linija“  – 116 111 (kasdien nuo 11 iki 21 val.)

„Vilties linija“ suaugusiems – 116 123 (visą parą)

„Pagalbos moterims linija“ – 8 800 66366 (kasdien 10.00-21.00)

“Linija doverija“ rusų kalba – 8 800 77277

Emocinė parama internetu:

„Vaikų linija“ Registruotis ir rašyti svetainėje: http://www.vaikulinija.lt. Atsako per dvi dienas;

“Jaunimo linija“ Registruotis ir rašyti svetainėje: http://www.jaunimolinija.lt/internetas.  Atsako per dvi dienas;

„Vilties linija“ Rašyti svetainėje: http://paklausk.kpsc.lt/contact.php arba vilties.linija@gmail.com. Atsako per tris darbo dienas;

„Pagalbos moterims linija“ Rašyti el. paštu: pagalba@moteriai.lt. Atsako per tris dienas.

Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Komentuoki