Aktualijos

Kontrolierė pradėjo tyrimą dėl skandalą sukėlusių mokymų

Lygių galimybių kontrolierė pradėjo tyrimą dėl programoje „Asmenybės augimo grupės“ vykdomų mokymų vadovams. Už pinigus kursų dalyviai komunikacijos įgūdžius stiprino bendraudami su proto ir psichikos negalią turinčiais asmenimis.

Lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė. Luko Balandžio nuotr. / 15min

Tyrimas pradėtas gavus informaciją apie tai, kad ši veikla vykdoma Vilniaus miesto psichikos sveikatos centre ir Vilniaus sutrikusio vystymosi kūdikių namuose. Jis inicijuotas dėl galimos diskriminacijos negalios pagrindu.

Informacijoje apie mokymų programą rašoma, kad „jeigu išmoksite rasti kontaktą ir susitarti su žmogumi, turinčiu sunkų  protinį ir fizinį neįgalumą, jautriai reaguojantį į apsimetinėjimą, baimę, nepasitikėjimą ir mėginimą įtikti, tuos pačius įgūdžius pritaikysite bendraujant su sudėtingais klientais ar vadovaujant dideliam kolektyvui“.

Tyrimo metu bus vertinama, ar informacija apie mokymų turinį nepažeidžia Lygių galimybių įstatymo. Jame paslaugų teikėjams nustatyta pareiga užtikrinti, kad informacijoje apie paslaugas nebūtų išreiškiamas pažeminimas, paniekinimas arba teisių apribojimas negalios pagrindu bei nebūtų formuojamos visuomenės nuostatos, jog dėl negalios asmuo yra menkesnis už kitą asmenį. Šios pareigos nevykdymas laikomas lygių galimybių pažeidimu.

Lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė teigia, kad asmenys su negalia yra viena pažeidžiamiausių visuomenės grupių, todėl užtikrinti jų visapusišką apsaugą bei teisę į pagarbą ir prigimtinį orumą yra privaloma be išlygų.

Komentarai (0)