Atidaryti paeišką Grafinis elementas
Atidaryti paiešką Grafinis elementas
Uždaryti paieškos laukelį
X

Paremk Lietuvos žmogaus teisių centro veiklą!

Kasdien siekiame mažinti atotrūkį tarp deklaruojamų vertybių – laisva, vakarietiška, demokratiška, žmogaus teises užtikrinanti Lietuva – ir realybės, kurioje žmonės gyvena šiandien. Dirbame tam, kad užtikrintume žmogaus teises Lietuvoje ir padėtume kiekvienam jaustis oriai būnant savimi.

Reklaminis baneris Reklaminis baneris
Aktualu

Teiginys, kad ukrainiečiai dirba geriau, pažeidžia Lietuvos įstatymus

Įdarbinimo įmonė nepagrįstai teigia, kad ukrainiečiai yra geresni darbuotojai. LGKT nuotr.

manoteises.lt | 2016 11 21

Lygių galimybių kontrolierė nustatė, kad UAB „Personalo importo sprendimai“, teikdama informaciją apie kvalifikuotų ukrainiečių įdarbinimo privalumus, pažeidžia kitų tautybių darbuotojų lygias teises. Pagal Lietuvos įstatymus, informacijoje apie teikiamas pasaugas draudžiama formuoti nuostatas, kad dėl savo tautybės asmuo yra pranašesnis už kitus.

Tyrimas buvo pradėtas gavus skundą dėl interneto tinklalapyje „Ukrainieciai.lt“ teikiamos informacijos, kad kvalifikuoti ukrainiečiai darbuotojai „dirba atsakingiau, motyvuočiau ir daugiau už analogišką darbo užmokestį“ bei „dirba efektyviau 1,5 karto“.

UAB „Personalo importo sprendimai“ vykdo kvalifikuotų specialistų iš Ukrainos paiešką įdarbinimui Lietuvoje logistikos, statybos, maitinimo, gamybos, klientų aptarnavimo srityje. Įmonės vadovė Danutė Ruškienė teigė, kad bendrovės tinklalapyje informacija apie ukrainiečių įdarbinimo privalumus pateikta remiantis bendra praktika bei klientų atsiliepimais, o didesnį ukrainiečių darbuotojų efektyvumą ir motyvaciją lemia tai, kad ukrainiečiai į Lietuvą atvažiuoja užsidirbti, todėl yra linkę dirbti viršvalandžius bei savaitgaliais.

Pasak direktorės, tikėtina, kad ir kitų tautybių asmenys, atvykę iš užsienio valstybių, kuriose ekonominė situacija yra daug blogesnė nei Lietuvoje, taip pat galėtų pasižymėti didesniu efektyvumu ir motyvacija darbe nei Lietuvoje dirbančių asmenų, „nes jų pagrindinis siekis yra didelis darbo užmokestis, kurio darbdavys, nesant gerų darbo rezultatų, nėra pasirengęs mokėti.“ Vis tik įmonė nenurodė, kaip buvo nustatytas tinklalapyje pateiktas 1,5 karto didesnis ukrainiečių darbo efektyvumas.

Lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė teigia: „Bendra praktika ar klientų atsiliepimai nėra objektyvus ir patikimas pagrindas formuoti nuostatą apie ukrainiečių tautybės darbuotojų pranašumą. Kiekvienas darbuotojas, nepaisant jo tautybės, turėtų būti vertinamas tik pagal jo asmeninius gebėjimus, įgūdžius ir pasiekimus.“

Pažymėtina, jog Lietuvos Respublikos darbo kodeksas aiškiai reglamentuoja darbo trukmę visiems Lietuvoje dirbantiems asmenims, todėl ukrainiečiai, net ir dirbdami viršvalandžius, negali viršyti nustatytos darbo trukmės, tad, atitinkamai, ir daugiau užsidirbti. Aplinkybė, kad, dirbant viršvalandžius, bus sudaryta galimybė užsidirbti daugiau, motyvuoja visus darbuotojus, norinčius gauti didesnį darbo užmokestį. Nuo tautybės tai nepriklauso.

Įmonė įbuvo įpareigota nutraukti lygias teises pažeidžiančius veiksmus, pakeičiant interneto tiklalapyje teikiamą informaciją.

Parengta pagal Lygių galimybių kontrolieriaus tarybos informaciją 

Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Komentuoki