Atidaryti paeišką Grafinis elementas
Atidaryti paiešką Grafinis elementas
Uždaryti paieškos laukelį
X

Paremk Lietuvos žmogaus teisių centro veiklą!

Kasdien siekiame mažinti atotrūkį tarp deklaruojamų vertybių – laisva, vakarietiška, demokratiška, žmogaus teises užtikrinanti Lietuva – ir realybės, kurioje žmonės gyvena šiandien. Dirbame tam, kad užtikrintume žmogaus teises Lietuvoje ir padėtume kiekvienam jaustis oriai būnant savimi.

Reklaminis baneris Reklaminis baneris
Aktualu

Žmogaus teisių deklaracijos 70-mečio proga – pirmą kartą organizuojamas nacionalinis forumas

manoteises.lt | 2018 12 03

Minint Tarptautinę žmogaus teisių dieną, gruodžio 10 d., pirmą kartą Lietuvoje bus surengtas Nacionalinis žmogaus teisių forumas – daugiau nei 60 šalies ir užsienio ekspertų, visuomenininkų, žurnalistų, politikų, žmogaus teisių aktyvistų, diplomatų, verslo atstovų, moksleivių ir studentų diskutuos apie žmogaus teisių kultūrą mokyklose, manipuliavimą rinkėjais, prekybą žmonėmis, smurtą artimoje aplinkoje, mažumų teises ir kitus klausimus. Renginys skiriamas 70-osioms Visuotinės žmogaus teisių deklaracijos pasirašymo metinėms.

Forumo metu valstybinio, nevyriausybinio ir verslo sektorių atstovai kartu su akademine bendruomene ir visuomene bus kviečiami į diskusijas apie dabartinę žmogaus teisių padėtį ir reikalingus pokyčius bei sprendimus, skirtus tam, kad Lietuvoje būtų gera gyventi visiems – visų tautybių, rasių, tikėjimų, lyčių, socialinių padėčių, įsitikinimų ir pažiūrų žmonėms.

„Visuotinės žmogaus teisių deklaracija pasirašyta prieš 70 metų, tačiau jos idėjos Lietuvą pasiekė tik atkūrus Nepriklausomybę. Žmogaus teisių užtikrinimas įtvirtintas LR Konstitucijoje bei kituose įstatymuose. Deja, visuomenės apklausos rodo, jog tolerancija ir nediskriminavimas vis dar išlieka siekiamybe. Kyla klausimas, ar Lietuvai pavyko sukurti atvirą ir tolerantišką visuomenę, kurioje su kiekvienu žmogumi būtų elgiamasi pripažįstant jo įgimtą orumą ir žmogiškąją vertę“, – klausia Vytauto Didžiojo universiteto profesorė Milda Ališauskienė, atkreipdama dėmesį į švietimo svarbą ugdant žmogaus teisių supratimą Lietuvos mokyklose.

Renginio diskusijose dalyvaus tarptautinių institucijų atstovai – Europos Tarybos, Jungtinių Tautų, Europos Komisijos pareigūnai, JAV, Kanados, Švedijos ir Norvegijos ambasadoriai Lietuvoje. Prie bendro pokalbių stalo sės Seimo nariai, ministrai, ekspertai iš Vytauto Didžiojo universiteto (VDU), Lietuvos socialinių tyrimų centro, Vilniaus politikos analizės instituto, Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos, Seimo kontrolierių įstaigos, Lietuvos neįgaliųjų forumo, Lietuvos žmogaus teisių centro, „Baltųjų pirštinių“ ir kitų organizacijų.

Žmogaus teisių klausimus taip pat aptars Europos Tarybos GREVIO komiteto vice-prezidentė Marceline Naudi, Jungtinių Tautų ekspertas, VDU profesorius Jonas Ruškus, Raoulio Wallenbergo akademijos Švedijoje atstovė Lisa Gawell ir daug kitų dalyvių. Tarp diskusijų dalyvių – ir žinomi šalies visuomenės veikėjai aktyviai pasisakantys žmogaus teisių klausimais: dainininkė Erica Jennings, aktorius Dominykas Vaitiekūnas, socialinių iniciatyvų kūrėja Beata Tiškevič, žurnalistas Edmundas Jakilaitis ir kiti.

Vakare dalyvių lauks festivalio „Nepatogus kinas“ seansas. Jo metu bus rodomas režisierės Delphine Dhilly filmas „Seksas be sutikimo“ (Prancūzija, 2018).

Forumo šūkis – „Gimėme laisvi ir lygūs“ – kviečia prisiminti Visuotinę žmogaus teisių deklaraciją, kurios pirmasis straipsnis skelbia: „Visi žmonės gimsta laisvi ir lygūs savo orumu ir teisėmis. Jiems yra suteiktas protas ir sąžinė, ir jie turi elgtis vienas su kitu kaip broliai“.

Nacionalinis žmogaus teisių forumas vyks gruodžio 10 d., pirmadienį, 10–20 val., Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje (Gedimino pr. 51, Vilnius).

Forumą organizuoja Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba, Lietuvos neįgaliųjų forumas, Lietuvos Respublikos Seimas, Užsienio reikalų ministerija, Lietuvos Seimo kontrolierių įstaiga, Vytauto Didžiojo universitetas, Žmogaus teisių organizacijų koalicija.

Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Komentuoki