2008 m. Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja balandžio 2-ąją paskelbė Pasauline autizmo supratimo diena. Šia diena siekiama pabrėžti būtinybę padėti gerinti autistiškų žmonių gyvenimo kokybę ir galimybę dalyvauti visuomenės gyvenime. Ji taip pat ragina Jungtinių Tautų valstybes nares imtis priemonių ir didinti visuomenės informuotumą apie autizmo spektro raidos sutrikimus, atkreipti atsakingų institucijų dėmesį į kylančias problemas šeimoms, auginančioms autizmo spektro sutrikimų turinčius vaikus, ugdyti visuomenės supratimą ir toleranciją įvairiems vaikams ir juos auginantiems tėvams.
Lietuvoje ši diena į Atmintinų dienų įstatymą įtraukta 2023 m. siekiant gerinti visuomenės supratimą apie šį raidos sutrikimą, o taip pat ir atkreipti dėmesį į tai, kokių pokyčių reikia, kad visi autizmo spektro sutrikimą turintys asmenys ir jų šeimos mūsų visuomenėje jaustųsi gerai.
2013 metais veiklą pradėjo Lietuvos autizmo asociacija „Lietaus vaikai“, kurią įkūrė autistiškus vaikus auginantys tėvai. Asociacija dalijasi pačiomis naujausiomis medicininėmis žiniomis, vykdo advokaciją, kuria pagalbos metodikas, organizuoja mokymus, įgyvendina įvairius projektus ir vykdo informacijos sklaidą. Šiuo metu pagrindinis asociacijos tikslas, kad autizmo spektro sutrikimą turintys žmonės gyventų įtraukiai ir oriai.
Autizmas yra visą gyvenimą trunkanti neurologinė būklė, pasireiškianti ankstyvoje vaikystėje, nepriklausomai nuo lyties, odos spalvos, socialinės ar ekonominės padėties. Autizmui dažnai būdinga unikali socialinė sąveika, nestandartiniai mokymosi būdai, didelis domėjimasis konkrečiais dalykais, polinkis į kasdienybę, tipinio bendravimo iššūkiai ir ypatingi juslinės informacijos apdorojimo būdai.
Su neurologiniais skirtumais susijęs stigmatizavimas ir diskriminacija išlieka didelėmis kliūtimis diagnozuoti autizmą. Suteikta parama, pritaikymas bei priėmimas nemažai daliai autistišku žmonių leidžia naudotis lygiomis galimybėmis ir visapusiškai dalyvauti visuomenėje.
Dažnai, kalbant apie autizmą bei minint su autizmu susijusias sąmoningumo didinimo dienas, pasitelkiamas begalybės simbolis. Begalybė simbolizuoja idėją, jog autizmas yra platus ir sudėtingas spektras, apimantis asmenis, turinčius ir daugybę stiprybių, ir iššūkių. Begalybė taip pat simbolizuoja supratimą, jog nėra visiems tinkančios ar universalios pagalbos, nes kiekvienas autistiškas žmogus yra unikalus.
Balandis yra autizmo priėmimo mėnuo.