2008 m. Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja balandžio 2-ąją paskelbė Pasauline autizmo supratimo diena. Šia diena siekiama pabrėžti būtinybę padėti gerinti autistiškų žmonių gyvenimo kokybę bei galimybę dalyvauti visuomenės gyvenime.
Autizmas yra visą gyvenimą trunkanti neurologinė būklė, pasireiškianti ankstyvoje vaikystėje, nepriklausomai nuo lyties, odos spalvos, socialinės ar ekonominės padėties.
Autizmui dažnai būdinga unikali socialinė sąveika, nestandartiniai mokymosi būdai, didelis domėjimasis konkrečiais dalykais, polinkis į kasdienybę, tipinio bendravimo iššūkiai ir ypatingi juslinės informacijos apdorojimo būdai.
Su neurologiniais skirtumais susijęs stigmatizavimas ir diskriminacija išlieka didelėmis kliūtimis diagnozuoti autizmą. Suteikta parama, pritaikymas bei priėmimas nemažai daliai autistišku žmonių leidžia naudotis lygiomis galimybėmis ir visapusiškai dalyvauti visuomenėje.
Dažnai, kalbant apie autizmą bei minint su autizmu susijusias sąmoningumo didinimo dienas, pasitelkiamas begalybės simbolis. Begalybė simbolizuoja idėją, jog autizmas yra platus ir sudėtingas spektras, apimantis asmenis, turinčius ir daugybę stiprybių, ir iššūkių. Begalybė taip pat simbolizuoja supratimą, jog nėra visiems tinkančios ar universalios pagalbos, nes kiekvienas autistiškas žmogus yra unikalus.
Balandis yra autizmo priėmimo mėnuo.