2014 m. kovo 1 d. buvo pirmą kartą švenčiama nulinės diskriminacijos diena. Šį minėjimą inicijavo Jungtinių Tautų kovos su AIDS programa (angl. UNAIDS), telkianti globalias pastangas kovoje su ŽIV ir ŽIV sergančių asmenų destigmatizacija.
Šiuo metu ŽIV pasaulyje serga beveik 38 milijonai žmonių, o XX a. antroje pusėje virusui sparčiai plintant, žmonėms buvo ypač sunku sulaukti pagalbos, nes diagnozė buvo asocijuojama su stigmatizuotomis visuomenės grupėmis: LGBTQ+ bendruomene, tautinių mažumų atstovais, narkotikus vartojančiais asmenimis. Dėl diskriminuojančio požiūrio į sergančiuosius, moksliniai tyrimai buvo atliekami labai lėtai. Šiandien ŽIV yra viena iš top 3 mirties priežasčių tarp vaisingo amžiaus moterų, o gausus užsikrėtimų tarp moterų skaičius glaudžiai susijęs su seksualiniu išnaudojimu ir nelygiaverte prieiga prie medicinos paslaugų.
Be kovos su diskriminacija dėl sveikatos būklės, diena skirta pasipriešinti visų formų diskriminacijai: dėl lyties, rasės, tautybės, kalbos, seksualinės orientacijos, socialinės ar ekonominės padėties ir kt. Organizacija pabrėžia, kad diskriminacija darbe, mokykloje, sveikatos priežiūros įstaigose ir kitose gyvenimo srityse riboja žmonių galimybes visapusiškai ir prasmingai dalyvauti visuomenės gyvenime, rūpintis savimi ir savo aplinka.
Kiekvienais metais organizacija skelbia dedikaciją tam tikrai žmogaus teisių sričiai bei pasiūlo veiksmus, kurių gali imtis asmenys, pilietinės visuomenės organizacijos ir politikai, siekiantys mažinti diskriminaciją.