Dažnai solidarumui su žmonėmis, turinčiais šį sindromą, apsimauname skirtingas kojines. Kodėl?
Ši diena pradėta minėta 2012 m Jungtinių Tautų iniciatyva, o kovo 21 diena pasirinkta neatsitiktinai: paprastai žmonių, turinčių Dauno sindromą, 21 -oje chromosomų poroje yra papildoma trečioji chromosoma.
Kadangi kojinių forma panaši į chromosomas, būtent kojinės pasirinktos kaip paprastas, bet visiems suprantamas simbolis. Šią dieną žmonės skatinami apsimauti skirtingų spalvų kojines, simbolizuojančias įvairovę, taip pat paskatinti išgirsti vaikus ir suaugusius, turinčių Dauno sindromą, keisti nuostatas bei priimti integracijai į visuomenei reikalingus sprendimus: sudaryti sąlygas mokytis, dirbti, dalyvauti visuomenės gyvenime.
Svarbu, kad net ir šiuolaikinėse visuomenėse, žmonės, turintys negalią, dažnai nukenčia nuo neapykantos nusikaltimų. Sukčiai pasinaudoja patiklumu, bando užmegzti draugišką santykį tam, kad išviliotų mobiliuosius telefonus ar kitą turtą. Neapykantos kalba prieš žmones, turinčius Dauno sindromą, ypač paplitusi. O sindromo pavadinimas naudojamas kaip būdas pažeminti kitą žmogų.
Apie neapykantos nusikaltimus ir neapykantos kurstymą galima pranešti manoteises.lt/pranesk