Atidaryti paeišką Grafinis elementas
Atidaryti paiešką Grafinis elementas
Uždaryti paieškos laukelį
X

Paremk Lietuvos žmogaus teisių centro veiklą!

Kasdien siekiame mažinti atotrūkį tarp deklaruojamų vertybių – laisva, vakarietiška, demokratiška, žmogaus teises užtikrinanti Lietuva – ir realybės, kurioje žmonės gyvena šiandien. Dirbame tam, kad užtikrintume žmogaus teises Lietuvoje ir padėtume kiekvienam jaustis oriai būnant savimi.

Reklaminis baneris Reklaminis baneris
Žmogaus teisių kalendorius
Grafinis elementas

1948 – 1990 m. Pasaulio sveikatos organizacija klasikavo homoseksualumą kaip psichikos sutrikimą. Klaida ištaisyta tik 1990 m. gegužės 17 d., kai Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja deklaravo, kad „homoseksualumas nėra liga, sutrikimas ar iškrypimas.“

Tarptautinė diena prieš homofobiją ir transfobiją pradėta minėti 2004 m. Ja siekiama atkreipti dėmesį į sunkumus, su kuriais susiduria LGBTQI+ žmonės: diskriminaciją, neapykantos nusikaltimus ir smurtą. Pabrėžiama, kad žmogaus lytinė tapatybė ar seksualinė orientacija negali tapti pagrindu neapykantai, pažeidžiančiai žmogaus orumą ir sukeliančiai sunkias emocines ir fizines pasekmes.

Vis dėlto diskriminacija dėl lytinės tapatybės ar seksualinės orientacijos – paplitusi daugelyje pasaulio valstybių.

Įvairių tyrimų duomenimis – 2019 m. neapykantos nusikaltimų tyrimas, visuomenės nuomonės tyrimuose, 2021 m. LGBTQIA+ porų tyrimas – Lietuvoje šie asmenys susiduria su plataus spektro diskriminacija ir empatijos stygiumi visuomenėje, nėra užtikrinamos šių asmenų teisės.

Atgal į kalendorių mygtukas
Grafinis elements
Grafinis elements