Atidaryti paeišką Grafinis elementas
Atidaryti paiešką Grafinis elementas
Uždaryti paieškos laukelį
Žmogaus teisių kalendorius
Grafinis elementas

Tarptautine romų diena ši data buvo paskelbta 1971 m. įsteigus romams atstovaujančią tarptautinę organizaciją „Union Romani Internationale“ (Pasaulinė romų sąjunga).

Kongreso metu priimta politinė programa, skatinanti emancipaciją ir lygybę, sutarta dėl vienijančios vėliavos ir himno.

Taip pat buvo kreiptasi į Jungtinių Tautų Organizaciją, prašant pripažinti romus atskira tauta, juos laikyti tautine mažuma ir naudoti romų, o ne čigonų, sąvoką šiai tautai įvardinti.

1979 m. Jungtinės Tautos pripažino romus atskira etnine grupe pasaulio bendruomenėje.

Deja, praėjus kelioms dešimtims metų, romų bendruomenė vis dar susiduria su sistemine diskriminacija, izoliacija ir ypač gajais stereotipais, kurie užkerta kelią pilnavertiškam bendruomenės dalyvavimui politiniame, socialiniame ir ekonominiame gyvenime visame pasaulyje, įskaitant Lietuvą. Lietuvoje romai išlieka viena pažeidžiamiausių ir labiausiai diskriminuojamų bendruomenių.

Balandžio 8 d. skirta švęsti turtingą šios bendruomenės kultūrą ir paveldą, taip pat atkreipti dėmesį į didžiulius bendruomenės teisių įgyvendinimo iššūkius ir paskatinti valstybes užtikrinti reikiamą prieigą prie švietimo sistemos, galimybes įsidarbinti, teisę į būstą, sveikatos apsaugą ir viešąsias paslaugas.

Atgal į kalendorių mygtukas
Grafinis elements
Grafinis elements