Atidaryti paeišką Grafinis elementas
Atidaryti paiešką Grafinis elementas
Uždaryti paieškos laukelį
Žmogaus teisių kalendorius
Grafinis elementas

Nors savižudybė yra globali visuomenės sveikatos problema, 77% visų savižudybių įvyksta žemesnių ir vidutinių pajamų šalyse ir ypač paliečia pažeidžiamas grupes, patiriančias diskriminaciją, tokias kaip pabėgėliai, migrantai, LGBTIAQ+ asmenys, kaliniai ir kt.

Lietuvoje savižudybių skaičius yra vienas didžiausių Europoje. Per metus mūsų šalyje nusižudo daugiau nei 1000 žmonių, dauguma jų – vyrai, gyvenantys kaimo vietovėse.

Savižudybių priežastys gali būti įvairios –  nuo depresijos, patyčių, netekties iki nutrūkusių santykių, finansinių sunkumų ir daugelio kitų. Specialistai pabrėžia, kad savižudybė, nors ir labai individuali, nėra izoliuotas reiškinys – tam didelę įtako daro socialinis, ekonominis, kultūrinis, emocinis visuomenės klimatas ir valstybės gerovės kūrimo politika.

Minint šią dieną, siekiama plėsti visuomenės žinias apie tai, kaip galima padėti apie savižudybę mąstantiems žmonėms, ką daryti, kad tokių atvejų būtų mažiau. Valstybės taip pat raginamos vystyti nacionalinę įstatyminę bazę savižudybių prevencijai stiprinti.

Jei jaučiate, kad sunku išbūti su savo jausmais – nekentėkite. Lietuvoje veikia ne viena emocinės pagalbos linija. Jeigu nenorite skambinti, daugeliui jų galite parašyti ir internetu. Emocinės pagalbos linijų kontaktus rasite ČIA.

Atgal į kalendorių mygtukas
Grafinis elements
Grafinis elements