Atidaryti paeišką Grafinis elementas
Atidaryti paiešką Grafinis elementas
Uždaryti paieškos laukelį
Aktualu

Dėl Lietuvos šeimų sąjūdžio atstovo pasisakymų apie LGBTQ+ bendruomenę kreiptasi į prokuratūrą

Gediminas Akelaitis, Marijampolės Tarybos posėdžio stop kadras

Jonas Valaitis, Jarmo.net | 2023 06 01

LGBTQ+ teisių naujienų portalo jarmo.net redaktorius Jonas Valaitis šią savaitę kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl Marijampolės tarybos nario, Lietuvos šeimų sąjūdžio atstovo Gedimino Akelaičio pasisakymų apie LGBTQ+ bendruomenę.

Pirmadienį Marijampolės taryba atmetė Krikščionių sąjungos atstovo siūlytą deklaraciją „Marijampolės savivaldybė be genderizmo ir LGBT ideologijos“. Vos 2 tarybos nariai balsavo už tai, kad dokumentas būtų priimtas, 1 pasisakė prieš, o 16 šiuo klausimu susilaikė.

Lietuvos šeimų sąjūdžiui priklausantis G. Akelaitis aiškino, kad šia deklaracija siekiama „užtikrinti visoje savivaldybėje, jos ikimokyklinio ugdymo įstaigose ir mokyklose Lietuvos Respublikos Konstitucija ir įstatymais nustatytas šeimų, tėvų ir vaikų teises“

G. Akelaitis tarybos posėdyje kalbėjo, kad visuomenėje vyrauja susiskaldymas, prasta psichologinė sveikata, o Seimas, Vyriausybė ir Prezidentūra – neveiksnios institucijos, kurios neva nesprendžia klausimo, susijusio su „per prievartą brukama gender ideologija“.

Pirmadienį vykusio Marijampolės savivaldybės tarybos posėdžio metu tarybos narys G. Akelaitis, anot J. Valaičio, galimai skleidė neapykantą prieš asmenų grupę, skiriamą seksualinės orientacijos pagrindu, žemino LGBTQ+ asmenis.

Tarybos narys, pristatydamas deklaraciją „Marijampolės savivaldybė be genderizmo ir LGBT ideologijos“, LGBTQ+ asmenis palygino su nekrofilais.

„Man visiškai neįdomu lesbiečių, gėjų, transvestitų, nekrofilų ir visų kitų gyvenimo būdas, elgesys uždaroje erdvėje. Man tas pats, kokių jie yra įsitikinimų“, – tarybos posėdyje pirmadienį sakė G. Akelaitis.

„Pažymėtina, kad nekrofilija nėra nei seksualinė orientacija, nei lytinė tapatybė, todėl negali būti tapatinama su asmenų grupe, kuri priskiria save LGBTQ+ bendruomenei. Nekrofilų prilyginimas LGBTQ+ asmenims laikytinas viešu tyčiojimusi iš žmonių dėl jų seksualinės orientacijos“, – teigia J. Valaitis.

Jonas Valaitis, Birutė Sabatauskaitė, Domo Rimeikos nuotr.

Jonas Valaitis, Domo Rimeikos nuotr.

Generalinės prokuratūros prašoma pradėti ikiteisminį tyrimą pagal Baudžiamojo kodekso 170 str. 2 d., kuri numato atsakomybę už neapykantos kurstymą:

Tas, kas viešai tyčiojosi, niekino, skatino neapykantą ar kurstė diskriminuoti žmonių grupę ar jai priklausantį asmenį dėl amžiaus, lyties, seksualinės orientacijos, neįgalumo, rasės, odos spalvos, tautybės, kalbos, kilmės, etninės kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Komentuoki