Antradienio vakarą iškilmingoje ceremonijoje apdovanoti labiausiai praėjusiais metais lygybės ir įvairovės srityje nusipelnę asmenys, organizacijos, iniciatyvos. Nacionaliniai lygybės ir įvairovės apdovanojimai įteikti antrą kartą, o tarp laureatų paminėtas ir portalas „Mano teisės“. Laureatams buvo įteiktos menininko Viktoro Dailidėno kurtos stiklo statulėlės – stikliniame stačiakampyje pavaizduotas delno įspaudas, simbolizuojantis žmogiškumą, vienybę ir kiekvieno žmogaus unikalumą.
Iš viso nugalėtojai paskelbti aštuoniose kategorijose.
Lyčių lygybės apdovanojimą pelnė feministė, lyčių lygių galimybių ekspertė, visuomenininkė Margarita Jankauskaitė. “Lyčių nelygybė tai yra tema, apie kurią daugiausiai šnekama mūsų visuomenėje, bet tuo pačiu labiausiai natūralizuojama ir mažiausiai pastebima problema. Visuomenėje nėra nė vieno žmogaus, kuris nebūtų sumokėjęs už šią nelygybę, nes jeigu smurtas prieš moteris kainuoja kasmet pusantro milijardo eurų, jau nekalbant apie suluošintis ištisų kartų gyvenimu, tai už tai sumoka net patriarchalinėmis privilegijomis besinaudojantys asmenys.” – atsiimdama apdovanojimą teigė M. Jankauskaitė.
Už sistemingą darbą skatinant viešą žmogaus teisių diskursą , įtraukiant visuomenines organizacijas ir piliečius į problemų sprendimų paiešką įvertinimas skirtas portalui „Mano teisės“. Lietuvos žmogaus teisių centro direktorė Birutė Sabatauskaitė, atsiimdama įvertinimą, pabrėžė, kad prie portalo turinio prisidėjo daug asmenų ir organizacijų. „Šis apdovanojimas iš tiesų skiriamas beveik kas antroje eilėje apdovanojimuose sėdintiems žmonėms, kurie rašė šiam portalui, savo organizacijų vardu, didelės dalies žmonių, kurie kūrė turinį, čia ir nėra, tai mūsų savanoriai, tai taip pat žmonės, kurie dalijosi savo straipsniais.“ – teigė B. Sabatauskaitė, atsiimdama „Metų proveržio“ statulėlę.
„Metų žurnalisto“ apdovanojimas už straipsnius lygybės, tolerancijos, žmogaus teisių bei socialine tematika šiemet skirtas portalo balsas.tv3.lt žurnalistei Sandrai Vilimaitei, kuri atsiimdama pabrėžė, jog šios temos yra aktualios visiems. “Aš iš tiesų rašau žmogaus teisių tematika daug iš savanaudiškų paskatų, nes noriu gyventi geresnėje visuomenėje” – sakė S. Vilimaitė.
Etno dialogo apdovanojimas įteiktas grupei „Biplan“ už „nuopelnus, veikiant tautinių bendruomenių integravimo, ksenofobijos, rasinių, etninių stereotipų mažinimo procesuose. Vaivorykštės apdovanojimas skirtas „Info televizijai“ už, kaip rašoma Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos interneto svetainėje „socialiai atsakingą sprendimą“ televizijos eteryje transliuoti Lietuvos gėjų lygos sukurtą vaizdo klipą „Keisk“, kurį daugelis televizijos kanalų transliuoti atsisakė, kaip galimai prieštaraujantį Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymo nuostatoms.
Auksinio amžiaus apdovanojimas skirtas M.Čoboto trečiojo amžiaus universitetui už nuopelnus, „vienijant įvairaus amžiaus žmonių grupes ar stereotipus apie amžių griaunantį asmeninį pavyzdį darbe, laisvalaikiu ar užsiimant visuomenine veikla“. Įveiktos kliūties apdovanojimas teko Šarūnui Grigaliūnui už fizinės, socialinės, kultūrinės, požiūrio ar kitokios kliūties sėkmingą įveikimą, užtikrinant žmonių su negalia orų gyvenimą ir dalyvavimą visuomenėje. Religijų įvairovės apdovanojimas skirtas Mildai Ališauskienei – Vytauto Didžiojo universiteto profesorei, religijų įvairovę ir religingumo pokyčius Lietuvoje tiriančiai sociologei. Gyvenimo nuopelnų apdovanojimas po mirties skirtas pirmajai lygių galimybių kontrolierei Aušrinei Burneikienei (1961–2013).
Nacionalinius lygybės ir įvairovės apdovanojimus kartu organizuoja Seimui atskaitinga Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba ir septynias nevyriausybines organizacijas vienijantis Nacionalinis lygybės ir įvairovės forumas. Renginį vedė Beata Tiškevič-Hasanova, ceremonijos metu skambėjo atlikėjos Ievos Narkutės ir grupės „Garbanotas bosistas“ muzika.
Renginio akimirkos (nuotraukų autorius – fotografas A. Didžgalvis)