Aktualu

Knygnešio dieną paskatink žmogaus teisių knygnešius

Mano teisės

Dovilės Alseikaitės nuotraukų koliažas.

manoteises.lt | 2016 03 16

Kovo 16 dieną Lietuvoje minima Knygnešio diena. Ja prisimenami laisvą žodį ir informaciją į Lietuvą gabenę drąsūs žmonės, supratę, kad lietuviška spauda – esminė sąlyga priešintis carinei valdžiai ir galimybė plėtoti tautinį sąjūdį.


Tuometinės carinės Rusijos imperijos sienos griuvo prieš šimtmetį, tačiau šiandien turime kitas, kurių įveikimas – esminė sąlyga susiformuoti moderniai valstybei. Švietimas apie žmogaus teises – tai šių laikų knygnešystė, kartais kritikuojama, ignoruojama ar sunkiai besiskinanti kelią į plačiąją visuomenę, bet užtikrinanti šalies pažangą.

Tik tokioje visuomenėje, kur gerbiami visi, nepaisant jų lyties, įgalumo ar neįgalumo, seksualinės orientacijos, odos spalvos bei piniginės dydžio, žmonės lieka, jaučiasi saugūs ir norintys prisidėti prie bendro gėrio.

Knygnešio dieną kviečiame paskatinti žmogaus teisių knygnešius! Portalas manoteises.lt subūrė aštuonių įdomiai rašančių, vaizdą ar garsą kuriančių autorių bei visuomenės veikėjų kolektyvą, o jų kūrinių apie žmogaus teises pasirodymui prašo jūsų investicijos.

Multimedijų žurnalistė Berta Tilamntaitė, Jungtinių Tautų Neįgaliųjų teisių komiteto narys Jonas Ruškus, apžvalgininkai Karolis Vyšniauskas ir Lina Žigelytė, visuomenininkė Amit Belaitė, lygių galimybių ekspertė Daiva Baranauskė, komiksų autorė Miglė Anušauskaitė ir manoteises.lt redaktorė Jūratė Juškaitė rengs tekstus, fotografijas bei komiksus ir pasakos įdomias, įkvepiančias arba verčiančias susimąstyti istorijas žmogaus teisių tema.

Tokias, kurias norisi skaityti, kurios svarbios kiekvienam iš mūsų.

Iš jūsų paramos sukurtas fondas bus paskirtas autorių simboliniams honorarams. Investuodami, remsite kokybiškų ir inovatyvių raiškos formų kultūrą, kursite progresyvesnę Lietuvą, o už autorių darbą pasakysite ne tik „ačiū“.
Daugiau informacijos:
“Apie žmones iš naujo”

Komentuoki