Atidaryti paeišką Grafinis elementas
Atidaryti paiešką Grafinis elementas
Uždaryti paieškos laukelį
Aktualu

Išrinkite Nacionalinių lygybės ir įvairovės apdovanojimų laureatus

Lygybės ir įvairovės apdovanojimai
2022 04 13

Balandžio 13 d. prasideda Nacionalinių lygybės ir įvairovės apdovanojimų 2020–2021 internetinis balsavimas. Beveik dvi savaites visuomenė spręs, kas labiausiai nusipelnė svarbiausių žmogaus teisių apdovanojimų Lietuvoje.

Dėl pandemijos pernai apdovanojimai nebuvo teikti, todėl šiemet asmenys, organizacijos ar iniciatyvos bus apdovanotos už praėjusių dvejų metų nuopelnus.

Organizatoriai šiemet sulaukė daugiau nei 300 siūlymų, iš kurių specialiai suformuota komisija kiekvienoje kategorijoje atrinko po tris nominantus.

Nacionaliniai lygybės ir įvairovės apdovanojimai bus įteikti aštuoniose kategorijose, t. y. lyčių lygybės, įveiktos kliūties, LGBT+ lygiateisiškumo, pagarbos žmogui, amžiaus, tautų dialogo, religijų ir įsitikinimų įvairovės, metų proveržio srityse. Nominantų darbai ir projektai šiemet ypač atspindi pastarųjų metų realijas – pandemijos sukeltas problemas, prieglobsčio prašytojų priėmimo iššūkius, nedemokratinių režimų nusikaltimus.

Lygybės ir įvairovės apdovanojimai

Lygybės ir įvairovės apdovanojimai

Lygių galimybių kontrolierė Birutė Sabatauskaitė įsitikinusi, kad šie apdovanojimai suvienija visuomenę. „Apdovanodami žmogaus teisių srityje dirbančius asmenis mes parodome, kad jų darbai yra svarbūs ir vertinami. Jų iniciatyvos skatina visus mus pasitempti ir lygybės idėjų efektyvaus įgyvendinimo siekti visais lygmenimis. Taigi, balandžio pabaigoje įvyksianti įteikimo ceremonija bus visų mūsų šventė“, – teigia ji.

„Įvairovę ir lygybę puoselėjančias iniciatyvas vis dar pripažįstame ir skatiname per mažai. Vis atrodo, kad atsiranda svarbesnių prioritetų, siekių ir darbų, o įvairovė ir lygybė „palauks“. Džiaugiuosi, jog Nacionaliniai lygybės ir įvairovės apdovanojimai prisideda prie šių iniciatyvų matomumo didinimo bei nusiunčia žinutę jų iniciatoriams, kad jų pasirinktas kelias yra tinkamas, vertinamas ir naudingas kiekvienam mūsų visuomenės nariui“, – sako Nacionalinės LGBT teisių organizacijos LGL vadovas Vladimiras Simonko.

Pasak apdovanojimus remiančio Norvegijos Karalystės ambasadoriaus Ole T. Horpestado, jo šalis įvairias žmogaus teisių iniciatyvas Lietuvoje palaiko jau daugiau nei dešimtmetį. „Didžiuojuosi, kad Norvegija prisideda prie pažeidžiamų bendruomenių įgalinimo, kovos prieš įvairių forumų diskriminaciją, demokratinių principų įtvirtinimo“, – apie paramą apdovanojimams kalba jis.

Nacionalinių lygybės ir įvairovės apdovanojimų 2020–2021 balsavimo anketa skelbiama „Lrt.lt“ portale. Ji veiks iki balandžio 24 d.

Laureatai bus išrinkti susumavus lygiaverčius visuomenės ir atrankos komisijos balsus. Įteikimo ceremonija bus transliuojama balandžio 26 d., 19:00 val., LRT Plius eteryje.

Apdovanojimus organizuoja Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba kartu su Lietuvos negalios organizacijų forumu, nacionaline LGBT teisių organizacija „LGL“ ir Moterų informacijos centru. 

Generalinis renginio rėmėjas – AB „Swedbank“. Pagrindiniai rėmėjai: Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Britų taryba, UAB „Rimi Lietuva“, AB „Telia Lietuva“, UAB „Integre Trans“, Norvegijos Karalystės ambasada, Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų dvišalio bendradarbiavimo fondas, Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje, Neįgaliųjų reikalų departamentas. 

Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Komentuoki