Atidaryti paeišką Grafinis elementas
Atidaryti paiešką Grafinis elementas
Uždaryti paieškos laukelį
Aktualu

Prieš smurtą artimoje aplinkoje kovojama keliant specialistų kvalifikaciją

Daugiau nei 80 proc. patiriančių smurtą artimoje aplinkoje – moterys. „Moterys kalba“ archyvo nuotr.

Vienas iš būdų padėtį keisti – kvalifikuotas specialistų rengimas. Iniciatyvos „Moterys kalba“ nuotr.

Lygių galimybių plėtros centras | 2016 11 03

Policija per metus Lietuvoje užregistruoja apie 40 000 iškvietimų dėl smurto artimoje aplinkoje. Pagalbos kreipiasi bent vienas iš šimto šalies gyventojų. Ir tai tėra ledkalnio viršūnė. Specialistų nuomone, norėdami suvokti tikruosius nusikaltimo mastus, prie oficialios statistikos turėtume prirašyti nulį. Ir vis dėl to smurto prieš moteris proveržius esame linkę nuvertinti, nors infekcijos atveju, turėdami tokią statistiką, skelbtume pandemijos pavojų.

Smurtas prieš moteris šeimoje yra rimta problema ir reikalauja neatidėliotinų sprendimų. Vienas iš būdų padėtį keisti – kvalifikuotas specialistų rengimas. Būtent todėl Lygių galimybių plėtros centro iniciatyva vykdyta Neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programa, kuri suteikė galimybę giliau panagrinėti smurto artimoje aplinkoje klausimus.

„Dar nesame turėję kvalifikacijos kėlimui skirtos mokymų programos, kurioje taip išsamiai būtų nagrinėjami lyčių lygybės, smurto artimoje aplinkoje ir naujai atvykstančių visuomenės narių integracijos klausimai“ – sakė Vilniaus miesto krizių centro direktorė Nijolė Dirsienė, atvėrusi institucijos duris mokymų dalyviams. „Socialiniams darbuotojams tenka didelė atsakomybė. Specialistų veiksmai gali iš esmės pakeisti žmonių likimus, todėl būtina nuolat gilinti profesines kompetencijas, gerai išmanyti ne tik darbo reglamentą, bet ir suvokti visuomenėje vykstančius procesus“ – samprotavo institucijos vadovė.

Mokymų programoje dalyvavo 37 Vilniaus miesto ir Vilniaus rajono socialiniai darbuotojai ir psichologai. Jie klausėsi paskaitų, atliko savarankiškas užduotis, nagrinėjo video medžiagą ir diskutavo apie egzistuojančios lyčių tvarkos ribotumą, smurto ir konflikto sampratų skirtumus, naujų visuomenės narių integracijos iššūkius, dalijosi profesine patirtimi.

„Socialiniai darbuotojai yra iš ties palanki auditorija“ – po mokymų sakė dr. Margarita Jankauskaitė. „Per kiekvieną susitikimą (mokymams skirta 80 kontaktinių valandų) galėjai jausti, kad informacija „beriama“ į kruopščiai paruoštą atvirumo, noro žinoti ir empatijos dirvą.  Suaugusiųjų švietimui ir kvalifikacijos kėlimui skirtų programų, kurios padeda giliau suvokti smurto artimoje aplinkoje kompleksiškumą ir skatina veiksmingesnį problemos sprendimą, turėtų būti daugiau. Norėtųsi tikėtis, kad mūsų mokymai nebus tik sėkmingai užsibaigęs eksperimentas ir su jų turinių galės susipažinti ir kitų Lietuvos regionų socialiniai darbuotojai“, – mano ji.

2016 m. Neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programa buvo finansuojama metais LR Švietimo ir mokslo ministerijai skirtomis valstybės biudžeto lėšomis.

Grafinis elements
Grafinis elements
Komentuoki