Atidaryti paeišką Grafinis elementas
Atidaryti paiešką Grafinis elementas
Uždaryti paieškos laukelį
Aktualu

Reiškia palaikymą partnerystės įstatymui: laišką pasirašė daugiau nei 250 profesorių, mokslų daktarų ir doktorantų

LGBT eitynės, Shutterstock nuotr.

Shutterstock nuotr.

manoteises.lt | 2022 05 13
Komentarų skaičius

13

Lietuvos ir užsienyje dirbantys akademinės bendruomenės nariai išreiškė palaikymą partnerystės įstatymui. Seimo nariams adresuotame laiške daugiau nei 250 mokslo daktarų, dėstytojų, mokslo darbuotojų ir doktorantų sako, kad pagarba visų Lietuvos piliečių žmogaus teisėms –  valstybės saugumo dalis.

2004 m. Lietuvai tapus Europos Sąjungos nare, šalis įsipareigojo ir toliau gerbti europines vertybes, nediskriminuoti žmonių. Vis dėlto, anot laiško autorių, daugybė Lietuvos piliečių daugiau nei du dešimtmečius laukia partnerystes reguliuojančio  įstatymo, kuris palengvintų jų kasdienybę. Toks įstatymas, anot akademinės bendruomenės, svarbus ir heteroseksualioms, ir tos pačios lyties poroms: jis leistų apsaugoti šių asmenų santykius, užtikrintų turtines ir neturtines partnerystėje gyvenančių žmonių teises.

„Šiuo kreipimusi norėjome parodyti, kad daug daugiau ir įvairesnių žmonių nei šiuo metu girdime viešojoje erdvėje mano, kad būtina priimti sąžiningą ir žmonių teises gerbiantį partnerystės įstatymą. Pradžiugino entuziazmas, kuris lydėjo pasiūlius pasirašyti, tikimės, kad kreipimuisi tapus viešu, prie jo prisijungs dar daugiau kolegių ir kolegų. Partnerystės įstatymas yra apie teisingumą, nediskriminavimą ir apie demokratiškesnės, teisingesnės valstybės kūrimą“, – sako Vilniaus universiteto (VU) profesorė Dovilė Jakniūnaitė.

Dovilė Jakniūnaitė, Emilijos Filipenkovaitės nuotr.

Dovilė Jakniūnaitė, Emilijos Filipenkovaitės nuotr.

Laišką pasirašė visų pagrindinių Lietuvos universitetų akademinės bendruomenės nariai ir narėsi, prie jų taip pat prisijungė užsienyje dirbantys kolegos.

„Vakarų valstybės pasižymi lygiateisiškumu LGBT bendruomenei ir tai laiko savo visuomenių stiprybe. Todėl partnerystės įstatymą matau ne tik kaip seniai valstybės pažadėtą apsaugą tos pačios lyties poroms, bet ir kaip galimybę Lietuvai įtvirtinti vakarietišką Lietuvos tapatybę bei aiškiai pademonstruoti, kad demokratiškumas, įsiklausymas į mažumas, lygiateisiškumas yra mums svarbios vertybės“, – sako VDU sociologijos profesorė Milda Ališauskienė.

Milda Ališauskienė E. Blaževič/ LRT nuotr

Milda Ališauskienė E. Blaževič/ LRT nuotr.

Tarp pasirašiusiųjų – VDU profesorė, Lietuvos mokslų akademijos tikroji narė, sociologė Aušra Maslauskaitė, Mykolo Romerio universiteto profesorius, tarptautinės teisės ekspertas Justinas Žilinskas, Erebru universiteto dėstytoja, tarptautinės teisės ir LGBT+ teisių ekspertė Laima Vaigė, sociologas, kultūros tyrinėtojas, Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) profesorius Artūras Tereškinas, menotyrininkė ir Vilniaus dailės akademijos profesorė Agnė Narušytė, Ilinojaus universiteto Čikagoje profesorius, lituanistas, kalbininkas Giedrius Subačius, VU profesorius, visuomenės psichikos sveikatos ekspertas, ilgametis JT specialusis pranešėjas dėl visuomenės fizinės ir psichinės sveikatos Dainius Pūras, Kembridžo universiteto ir VU Gyvybės mokslų centro mokslininkė Ingrida Olendraitė, šių metų nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė, VDU profesorius, filosofas Gintautas Mažeikis, VU profesorė, mikrobiologė Eglė Lastauskienė, VU dėstytoja, Lietuvos nacionalinio muziejus direktorė Rūta Kačkutė, Gertysburgo koledžo docentas, ekonomistas Rimvydas Baltaduonis ir daugelis kitų.

Laiškas išplatintas artėjant Tarptautinei dienai prieš homofobiją, bifobiją, interseksizmą ir transfobiją, kuri kasmet minima gegužės 17 dieną.

Su laiško tekstu ir visu laišką pasirašiusiu akademinės bendruomenės narių sąrašu susipažinti galima ČIA.

Akademinės bendruomenės nariai, norintys išreiškti palaikymą partnerystės instituto atsiradimui Lietuvoje, tai gali padaryti parašydami laišką adresu partnerysteitaip@gmail.com ir jame nurodę savo vardą, pavardę, mokslinį laipsnį bei instituciją, kurioje dirbate.

Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Komentuoki

  1. Rima

    Pritariu partnerystės įstatymui

  2. Aurelija

    Pritariu partnerystės įstatymui

  3. Ruta Adele

    Partnerystė turi būt įteisinta

  4. Vigirdas Mackevičius, VU profesorius

    Pritariu partnerystės įstatymui.

  5. Laima

    Partnerystė turi būti tinkamai įteisinta
    MD, MBA

  6. Emilija skarnulyte

    Pritariu partnerystės įstatymui

  7. Giedre Milinkeviciute

    100% pritariu

  8. Bronius Motuzas

    Pritariu partnerystės įstatymui

  9. Aušra Kundrotaitė

    VU doktorantė

  10. Laisvydė Šalčiūtė, VDA meno daktarė

    Pritariu partnerystės įstatymo priėmimui. Laisvydė Šalčiūtė, VDA meno daktarė

  11. Jurga Barilaitė

    Taip

  12. Laisvydė Šalčiūtė

    Vilniaus dailės akademija, meno daktarė

  13. Laisvydė Šalčiūtė

    Meno daktarė