Atidaryti paeišką Grafinis elementas
Atidaryti paiešką Grafinis elementas
Uždaryti paieškos laukelį
Aktualu

Berlyno filmų festivalio prizo laimėtojas pavadino Izraelio vyriausybę fašistine

Uni Adoni, Tarptautinio Berlyno kino festivalio nuotr.

Parengta pagal "Haaretz“ ir „Reuters“ pranešimus, vertė Gema Sabonytė, Eugenija Kovaliova | 2016 02 24

Izraelio režisieriaus Udi Aloni vardas atsidūrė pirmuosiuose laikraščių puslapiuose po to, kai Tarptautiniame Berlyno festivalyje žiūrovą prizą pelniusio filmo „Junction 48“ aptarimo metu jis pavadino Izraelio vyriausybę fašistine.

Anot Aloni, Vokietija neturėtų tiekti Izraeliui povandeninių laivų, nes Izraelio vyriausybė yra „fašistinė“. Filmo aptarimo metu režisierius paminėjo palestinietį žurnalistą Mohammed al-Qiq kaip pavyzdį, kai nežydai Izraelyje neturi pagrindinių žmogaus teisių: Mohammed al-Qiq įkalintas „administracine tvarka“ nepateikus kaltinimų. Prieš 89 dienas žurnalistas paskelbė bado streiką ir šiuo metu yra ant mirties slenksčio.

Aloni, kuris yra kairiosios „Meretz“ partijos įkūrėjo Shulamit Aloni sūnus, teigia, kad jo kritika nukreipta prieš Izraelio vyriausybę, o ne valstybę, bei pridėjo, kad filmas „Junction 48“ skleidžia meilę ir sugyvenimo idėją, priešingai nei, jo nuomone, neapykantą skleidžiantis ministras pirmininkas Benjamin Netanyahu.

Ką tik pasibaigusiame Berlyno kino festivalyje „Junction 48“ laimėjo žiūrovų „Panoramos“ prizą kaip geriausias vaidybinis filmas.

„Junction 48“ pasakoja palestiniečio repo žvaigždės ir jo merginos, gyvenančių Lod mieste, prie Tel Avivo, istoriją. Šis mišrios gyventojų sudėties – žydų ir palestiniečių – miestas dar visai neseniai buvo laikomas vienu iš pagrindinių narkotikų centrų Artimuosiuose Rytuose.

„Filme mes prisistatome kaip nauja karta, nebandydami niekam nieko įrodyti, su savo teigiamybėmis ir blogybėmis“’, – interviu „Reuters“ sakė viena iš pagrindinių filmo aktorių Samar Qupty – „Siekiame parodyti, kas yra tikroji naujoji karta, nebandydami nei pagražinti, nei pajuodinti tikrovės“.

Filme vaidina ir Tamer Nafar – gerai žinomas palestiniečių hip hop’o ir repo atlikėjas T. Nafar kartu su kolegomis įkūrė grupę DAM – vieną iš arabiško hip hop’o pradininkių. Palestinos okupacija bei palestiniečių kova už lygias teises yra pagrindinės Tamer’o kūrybos temos, kurios įkvėpia ne tik jo kuriamas dainas, bet ir kitus socialius projektus.

2014 m. gruodį, minint Žmogaus teisių dieną, Lietuvoje svečiavosi vienas iš T. Nafaro kuruojamų socialinių projektų – nuotraukų paroda „Kambarys Nr. 4“, vaizduojanti areštuojamų Palestiniečių vaikų teisių pažeidimus, vykdomus centrinėje Izraelio policijos būstinėje okupuotoje Rytų Jeruzalėje.

Grafinis elements
Grafinis elements
Komentuoki