Aktualu

Bus tikrinama ir Vidaus reikalų sistemoje dirbančių vyrų lytinė sveikata

Mano teisės

Ugniagesys, Vidmanto Balkūno, 15min nuotr.

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos informacija, manoteises.lt | 2017 09 08

1

Nuo rugsėjo Vidaus reikalų ministerijoje ir jai pavaldžiose institucijose dirbantys pareigūnai-vyrai privalės pasitikrinti lytinę sveikatą. Tokį sprendimą ministerija priėmė susipažinusi Lygių galimybių kontrolierės išvada, kurioje teigiama, kad privalomo sveikatos patikrinimo reglamentas diskriminavo vyrus – iki tol apžiūra buvo būtina tik moterims.


Pernai Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba atliko tyrimą, kurio metu aiškintasi, ar Vidaus tarnybos sistemos pareigūnų privalomų periodinių profilaktinių patikrinimų tvarkos aprašas neprieštarauja lygių galimybių įstatymams. Nustatyta, jog tik moterims taikomas reikalavimas apsilankyti pas ginekologą, diskriminavo darbuotojus vyrus – jų teisė į visapusišką sveikatos patikrinimą, įskaitant ir vizitą pas urologą, buvo apribota.

„Kadangi vidaus tarnybos pareigūnai vykdo itin svarbias ir atsakingas funkcijas visuomenėje, nėra jokio pateisinimo, kodėl pareigūnų-vyrų sveikatai skiriamas mažesnis dėmesys nei pareigūnių-moterų sveikatai“, – teigė Lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė.

Pagal Lietuvos įstatymus, visos valstybinės institucijos savo darbuotojams privalo užtikrinti vienodas teises ir pareigas – teisės aktuose negali būti diskriminuojančių nuostatų lyties ir kitais Lygių galimybių įstatyme įtvirtintais pagrindais.

Komentuoki

  1. ch

    mano draugas senai jau sakė, kad nėra lygybės, nes va pas juos geležinkelio tiesimo brigadoje 8 vyrai, o kodėl ne 4 vyrai ir 4 moterys tampantys (-čios) pabėgius (tokie po 250 kg.) – prašome atsakyti “mano teisės” adminstracija.