Aktualu

Kviečia pasirašyti peticiją ir įtvirtinti Europos atminties ir atvirumo dieną

Mano teisės
Diversity Development Group, manoteises.lt informacija | 2019 10 03

Startuoja iniciatyva, raginanti spalio 3 dieną minėti kaip Europos atminties ir atvirumo dieną. 2013 metais spalio 3- ąją Viduržemio jūroje, netoli Italijos Lampedūzos salos kranto, nuskendo laivas, plukdęs daugiau nei 500 migrantų. Tada tragiškai žuvo 368 asmenys, 155 migrantai buvo išgelbėti.

Lampedūzos ir Linozos savivaldybė bei projekto „Snapshots from the Borders” (liet. – „Nuotraukos iš pasienių“) komanda visose Europos Sąjungos valstybių sostinėse organizuoja ir palaiko iniciatyvas, skirtas paminėti šiam tragiškam įvykiui atminti bei pagerbti aukų atminimą.

„Norėdami sukurti geresnę ateitį, turime išsaugoti atmintį. Tik prisimindami, kas nutiko, galime užkirsti kelią, kad tai nepasikartotų “, – sako Lampedūzos ir Linozos meras Toto Martello.

Į projekto „Snapshots from the Borders” iniciatyvą „Capital Events“ (liet. – Sostinių renginiai) renginius įsitraukė 19 vietos valdžios institucijų iš Viduržemio jūros regiono bei 37 asociacijos ir visuomeninės organizacijos iš visų 28 Europos Sąjungos šalių.

Kartu su kitų 29 Europos sostinių ir miestų parama, Lampedūza šiandien tampa simboline Europos sostine ir kviečia pasirašyti peticiją, kuria siekiama įtvirtinti spalio 3-iąją kaip Europos atminties ir atvirumo dieną.

Iniciatyvoje dalyvauja Amsterdamas (Olandija), Atėnai (Graikija), Berlynas (Vokietija), Bratislava (Slovakija), Briuselis (Belgija), Bukareštas (Rumunija), Budapeštas (Vengrija), Kopenhaga (Danija), Dublinas (Airija), Helsinkis (Suomija), Valeta (Malta), Lisabona (Portugalija), Londonas (Jungtinė Karalystė), Liublijana (Slovėnija), Liuksemburgas (Liuksemburgas), Madridas (Ispanija), Nikosija (Kipras), Paryžius (Prancūzija), Praha (Čekija), Ryga (Latvija), Sofija (Bulgarija), Stokholmas (Švedija), Talinas (Estija), Varšuva (Lenkija), Viena (Austrija), Vilnius (Lietuva), Zagrebas (Kroatija). Mostaro miestas (Bosnija ir Hercogovina) taip pat prisijungė prie šių sostinių. Juose organizuojami renginiai apie migraciją ir su ja susijusius iššūkius.

Paremti peticiją galima paspaudus ČIA.

Vilniaus CAPITAL EVENT programą rasite ČIA.

Komentuoki