Atidaryti paeišką Grafinis elementas
Atidaryti paiešką Grafinis elementas
Uždaryti paieškos laukelį
X

Paremk portalą manoteises.lt!

Ir tau patinka manoteises.lt? Paremk portalą, skirdama (s) 1,2 % gyventojų pajamų mokesčio Lietuvos žmogaus teisių centrui. Nes kiekviena istorija svarbi!

Reklaminis baneris Reklaminis baneris
Aktualu

Marijampolės meno mokyklos vadovybė priekabiavo prie mokytojos dėl jos amžiaus

Muzikos mokytoja prie lentos
2023 09 27

Lygių galimybių kontrolierė Birutė Sabatauskaitė nustatė, kad Marijampolės meno mokyklos vadovybė priekabiavo prie mokytojos dėl jos amžiaus – darbiniame pokalbyje mokyklos vadovybė į ją kreipėsi mažybiniais žodžiais, sukūrusiais nepagarbią ir įtemptą atmosferą.

Skundą kontrolierei pateikusi pareiškėja teigė, kad pokalbio, per kurį buvo aptarinėjama jos vesta pamoka, metu direktorius ir jo pavaduotoja ją vadino „vaikeliu“ ir „pupuke“, akcentavo jauną jos amžių, neva susijusį su patirties stoka ir taip priekabiavo dėl mokytojos amžiaus.

Pasak mokyklos atstovų (-ių), administracijos ir mokytojos santykiai buvo geri. Tyrimo metu lygių galimybių kontrolierei teiktame paaiškinime pabrėžta, kad pareiškėja buvo globojama, „vadinama mažybiniu vardu“, „priekaištų ir kritikos dėl pamokos Pareiškėjai išsakyta nebuvo žinant, kad jaunas žmogus gali jautriai į tai reaguoti“.

B. Sabatauskaitė atkreipia dėmesį, kad mažybiniai žodžiai ir perdėm globėjiškas požiūris į jaunus žmones darbo aplinkoje yra netinkami. „Vadovas ar vadovė sau pavaldžių darbuotojų neturėtų vadinti „vaikeliais“, „mergaitėmis“, „berniukais“ ir kitais su profesiniu lauku nesusijusiais žodžiais. Išsakoma kritika turi būti konstruktyvi, bendravimas dalykiškas ir pagarbus. Tai, kad darbuotoja ar darbuotojas yra jaunesni, nereiškia, kad familiarus tonas yra priimtinas“, – sako ji.

Birutė Sabatauskaitė, Olgos Posaškovos nuotr.

Birutė Sabatauskaitė, Olgos Posaškovos nuotr.

Priekabiavimas yra viena iš diskriminacijos forumų. Jis apibūdinamas kaip nepageidaujamas elgesys, kai dėl amžiaus, lyties, negalios, tautybės ir kitų asmens tapatybės požymių siekiama įžeisti ar įžeidžiamas asmens orumas, siekiama sukurti arba sukuriama bauginanti, priešiška, žeminanti ar įžeidžianti aplinka.

Lygių galimybių kontrolierė kreipėsi į Marijampolės meno mokyklos administraciją siūlydama peržiūrėti įstaigos Lygių galimybių politikos įgyvendinimo ir vykdymo priežiūros principų įgyvendinimo priemonių tvarką. Mokyklos vadovui ji rekomendavo nutraukti lygias galimybes pažeidžiančius veiksmus pareiškėjos atžvilgiu.

Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Komentuoki