Atidaryti paeišką Grafinis elementas
Atidaryti paiešką Grafinis elementas
Uždaryti paieškos laukelį
X

Paremk portalą manoteises.lt!

Ir tau patinka manoteises.lt? Paremk portalą, skirdama (s) 1,2 % gyventojų pajamų mokesčio Lietuvos žmogaus teisių centrui. Nes kiekviena istorija svarbi!

Reklaminis baneris Reklaminis baneris
Aktualu

Mokslininkai, medikai, NVO – susivienijo: ragina saugiai grąžinti vaikus į mokyklas

Vaikai klasėje, Tima Miroshnichenko/ pexels.com nuotr.

Vaikai klasėje, Tima Miroshnichenko/ pexels.com nuotr.

Skaitmeninės etikos centras | 2021 04 20

Karantino suvaržymai atlaisvinami daug kam, tik ne mokykloms. Ekspertai, mokslininkai, medikai, NVO, dirbantys dėl vaikų gerovės Lietuvoje, nesustoja raginti institucijų rasti būdų kuo greičiau saugiai sugrąžinti mokinius į mokyklas dar šiemet.

Visgi, drastiškai blogėjanti vaikų ir paauglių situacija, augančios emocinės ir elgesio problemos, krintanti motyvacija mokytis, dramatiškai išaugęs laikas prie ekranų, didėjantys savižalos, bandymų žudytis skaičiai kol kas valdžios institucijų neįtikina kontaktinio ugdymo svarba.

Ragindami kuo skubiau rasti būdų saugiai grąžinti visus mokinius į kontaktinį ugdymo procesą dar šiemet ir siūlydami sprendimus, mokslininkai ir NVO dar balandžio pradžioje kreipėsi į Vyriausybę, Prezidentūrą, Seimą – tuščiai.

Pasak „Vaikų linijos“ vadovo dr. Roberto Povilaičio, Vyriausybės patvirtintame karantino atlaisvinimo plane aprašoma, kaip bus galima dalyvauti įvairiose laisvalaikio veiklose, tačiau labai trūksta dėmesio vaikų grįžimui į mokyklas. „Viliuosi, kad ši įvykusi klaida bus kuo greičiau ištaisyta ir imantis būtinų saugumo priemonių vaikai dar bent trumpam iki vasaros atostogų galės grįžti į mokyklas“.

„Yra šalių, kurios rudenį ir žiemą mokyklų neuždarė arba, net ir iš dalies uždarę, rado įvairių būdų nuolat reguliariai kontaktuoti su mokiniais: nedidelėmis grupėmis, vykdant ugdymą mišriai, susitinkant lauke, taikant lauko pedagogikos sprendimus, – vardija Rasa Dičpetrienė, visuomeninės organizacijos „Gelbėkit vaikus“ vadovė. – Reikia tik noro. Ir prioriteto švietimui bei vaikų sveikatai.“

Todėl šiandien susivienijo daugiau nei 40 nevyriausybinių organizacijų, kurių dalis – skėtinės, ir kreipėsi į LR vaiko teisių apsaugos kontrolierę prašydami išsiaiškinti, ar nėra pažeidžiamos vaikų teisės, kai mokyklos tebelieka uždarytos (nesilaikoma ir PSO, UNESCO, UNICEF konsultuojančių ekspertų rekomendacijų mokyklas uždaryti paskiausiai, o atidaryti – pirmiausiai), nėra planuojamas saugus sugrįžimas dar šiais mokslo metais, jam apskritai nėra ruošiamasi, nėra ministerijų kartu su ekspertais parengto ir visuomenei pristatyto plano, kaip ir kada mokiniai galėtų būti SAUGIAI ugdomi kontaktiniu būdu.

Organizacijos siekia sugrąžinti vaikus ir paauglius į mokyklas SAUGIAI dar šiais mokslo metais. Jų atstovai įsitikinę, kad tik viešumas gali padėti. Net ir likus dviem savaitėms tą būtų svarbu padaryti, dabar dar turime net du mėnesius.

Susispažinti su kreipimuosi į LR Vaiko teisių apsaugos kontrolierę galima ČIA.

Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Komentuoki