Atidaryti paeišką Grafinis elementas
Atidaryti paiešką Grafinis elementas
Uždaryti paieškos laukelį
Aktualu

Naktinis klubas diskriminavo vyrus

Iškeltos rankos žmonių minioje
Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba | 2024 05 22

Moteris nemokamu įėjimu viliojantis Vilniaus naktinis klubas įspėtas dėl diskriminacijos lyties pagrindu. Gavusi skundą, Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba konstatavo, kad klubo kvietimuose į vakarėlius palankesnės sąlygos teikiamos vienai lyčiai, o tai draudžia įstatymas.

Sostinės Žirmūnų mikrorajone esantis naktinis klubas „Studio 23 club“ socialiniuose tinkluose skelbia apie renginius „Merginos gauną viską“. Reklamose nedviprasmiškai pabrėžiama, kad moterys į juos gali patekti nemokamai. Tokius vakarėlius naktinis klubas rengia periodiškai, kaip galima spręsti iš reklamų socialiniame tinkle „Facebook“, paskutinis jų vyko šių metų gegužės 10 dieną.

Tokie skelbimai neprasprūdo pro akis vienam vyrui, kuris parašė skundą. Tirdama jį, Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba dar vasario mėnesį kreipėsi į klubą valdančią bendrovę „Bingesa“ ir paprašė paaiškinti klubo įėjimo kainodaros skirtumus lyčių atžvilgiu. Reakcijos į pakartotinius laiškus ir skambučius nesulaukta, paskutinį kartą buvo kreiptasi šių metų balandį.

„Klubo atstovai neįvykdė pareigos įrodyti, kad lygių galimybių principas nebuvo pažeistas, tad buvo remiamasi skunde pateikta medžiaga. Iš jos galima spręsti, kad skelbtoje reklamoje viena lytis vaizduojama kaip pranašesnė už kitą, kadangi moterims taikomos palankesnės patekimo į klubą sąlygos nei vyrams“, – sako Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos teisininkas Karolis Čepas.

Karolis Čepas, M. Ambrazo nuotr.

Karolis Čepas, M. Ambrazo nuotr.

Jis atkreipia dėmesį, kad pagal Moterų ir vyrų lygių galimybių įstatymą, draudžiama teikti paslaugas skirtingomis kainomis pagal kliento lytį. „Atitinkamai įstatymas draudžia ir skelbti informaciją apie tokias paslaugas, kadangi ji gali atgrasyti kitos lyties asmenis, šiuo atveju – vyrus, kreiptis dėl paslaugų tokiomis pačiomis sąlygomis. Būtent šiuo pagrindu ir buvo nustatyta diskriminacija“, – pažymi teisininkas.

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba klubui „Studio 23 club“ skyrė įspėjimą dėl Moterų ir vyrų lygių galimybių įstatymo pažeidimo.

Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Komentuoki