Atidaryti paeišką Grafinis elementas
Atidaryti paiešką Grafinis elementas
Uždaryti paieškos laukelį
X

Paremk mus Contribee!

Kasdien siekiame mažinti atotrūkį tarp deklaruojamų vertybių – laisva, vakarietiška, demokratiška, žmogaus teises užtikrinanti Lietuva – ir realybės, kurioje žmonės gyvena šiandien. Dirbame tam, kad užtikrintume žmogaus teises Lietuvoje ir padėtume kiekvienam jaustis oriai būnant savimi.

Reklaminis baneris Reklaminis baneris
Aktualu

Per naktį surinkti 2500  parašų, raginančių užtikrinti galimybę nutraukti nėštumą karantino metu

manoteises.lt | 2020 04 16
Komentarų skaičius

5

Vakar žmogaus teisių portale manoteises.lt pasirodė kreipimasis #NeMinistroReikalas, raginantis užtikrinti galimybę nutraukti nėštumą karantino metu. Per naktį kreipimąsi palaikė daugiau nei 2500 Lietuvos gyventojų.

Pasipiktinimas kilo, kai komentuodamas galimus sutrikimus, teikiant nėštumo nutraukimo paslaugą karantino metu, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pareiškė „Gal tai būtų tinkamas momentas persvarstyti tokį apsisprendimą“.

Kreipimesi, kurį inicijavo Lietuvos žmogaus teisių centras ir Lygių galimybių plėtros centras, griežtai smerkiamas toks ministro pasisakymas. Anot organizacijų, tik moterys, nusprendusios nutraukti nėštumą, geriausiai žino savo gyvenimo aplinkybes, tad ne ministro reikalas yra nuspręsti už jas.

„Dar iki ministro pasisakymo mus buvo pasiekusi informacija, kad nėštumo nutraukimo procedūra šiuo metu galimai nesuteikiama visoms, kurioms ji reikalinga. Internetiniuose forumuose taip pat aptikome diskusijų, kur buvo diskutuojama, kaip sukelti abortą namų sąlygomis – nereikia net ir sakyti, kad tai kelia pavojų moterų sveikatai. Lietuvoje galiojantys teisės aktai numato galimybę nutraukti nėštumą. Ministras turėtų rūpintis, kad šie teisės aktai būtų tinkamai įgyvendinti, o ne savo pasisakymais skatinti teisinį nihilizmą“, – sako Lietuvos žmogaus teisių centro komunikacijos vadovė ir portalo manoteises.lt redaktorė Jūratė Juškaitė.

Jūratė Juškaitė, Dainiaus Putino nuotr.

Kreipimąsi autoriai iliustravo ironiška nuotrauka: joje spaudos konferencijos Vyriausybėje metu pavaizduotas A. Veryga, ant tribūnos, prie kurios stovi ministras, uždėtas užrašas „#NeMinistroReikalas Moters kūnas = Moters apsisprendimas“.

„Reprodukcinės teisės – lakmuso popierėlis, rodantis tikrąjį požiūrį į moteris. Akivaizdu, Lietuvoje politikai jų nelaiko veiksniais, mąstančiais žmonėmis, kurie geba priimti savarankiškus sprendimus. Moterų kūnai, panašiai kaip vergovės, baudžiavos laikais, tebelaikomi galią turinčiųjų nuosavybe, kurie jaučiasi turį teisę spręsti, kaip turi būti eksploatuojamos reprodukcinės šių kūnų funkcijos net prieš pačių moterų valią. Ar moterys Lietuvoje tikrai gyvena XXI a.?“, – apibendrina lygių galimybių ekspertė Margarita Jankauskaitė.

Margarita Jankauskaitė, Irmanto Gelūno, 15min nuotr.

Kreipimąsi dar galima pasirašyti iki sekmadienio vakaro, pirmadienį kreipimąsis bus išsiųstas Vyriausybei ir sveikatos apsaugos ministrui A. Verygai.

Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Komentuoki

 1. Tomas

  Abortas yra zmogzudyste aisku kiekvienam turinciam sazine. Nesuprantu kodel mums kisama abortu, pornografijos, narkotiku, iskrypimu kultura? Siaip tai viskas man aisku :)

 2. >apgailetina

  galų gale nesvarbu, žmogus ne žmogus, jis naudojasi kito žmogaus kūnu. Tai gal priimkime priverstinės donorystės įstatymą? prievartos būdu duoti kraujo, kaulų čiulpų, inkstą? O ką, gimusių gyvybių jums negaila? Ir vaikai miršta, nes nesulaukę donoro….

 3. to apgailetina

  na , jei tavo vaizduotėje embrionas žmogus dar nereiškia, kad taip ir yra. Man daug labiau gaila realių žmonių, mąstančių, jaučiančių moterų, kad jos vardan to, kad nepatirtų baisios reprodukcinės prievartos priverstos imtis sveikatai ir gyvybei pavojingų priemonių nėštumui nutraukti.

 4. Irmina

  Sutinku

 5. Apgailėtina.

  Apgailėtina, kad leidžiama žudyti, žmones kurie neturi galimybės apginti save…. Jūs esat monstrai kurie darote abortus, ir jeigu viena diena taip atsitiks, kad neteksit savo vaiko , prisiminkit kiek nužudėt patys…