Atidaryti paeišką Grafinis elementas
Atidaryti paiešką Grafinis elementas
Uždaryti paieškos laukelį
Aktualu

Pokyčiai Ignalinos rajone – paramą gimus vaikui gaus visi gyventojai

Tėtis Tomas su dukra, daugiaubalanso.lt nuotr.

Tėtis Tomas su dukra, daugiaubalanso.lt nuotr.

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba | 2021 01 29

Lygių galimybių kontrolierei Agnetai Skardžiuvienei savo iniciatyva pradėjus tyrimą, Ignalinos rajono savivaldybės taryba pakeitė vienkartinės paramos tėvams skyrimo tvarką. Nuo šiol visi savivaldybėje gyvenantys asmenys, nepriklausomai nuo savo amžiaus ar šeiminės padėties, susilaukę vaiko gaus vienkartinę išmoką.

2020 metų pabaigoje kontrolierė gavo informaciją, kad Piniginės socialinės paramos teikimo nepasiturintiems Ignalinos rajono savivaldybės gyventojams tvarkos apraše numatyta, kad vienkartinė pašalpa skiriama vaiko tik santuokoje susilaukusiems asmenims, ne vyresniems nei 29 metai.

A. Skardžiuvienei pradėjus aiškintis aplinkybes, Ignalinos rajono meras pranešė, kad aprašas pakeistas ir diskriminaciniai kriterijai panaikinti. Nuo šiol paramą gimus vaikui gaus visi Ignalinos rajone gyvenamąją vietą deklaravę asmenys. Jų amžius ir romantinių santykių statusas tam neturės jokios įtakos. Išmoka priklausys bet kokio amžiaus susituokusiems, kartu gyvenantiems ir vienišiems žmonėms.

Lygių galimybių kontrolierė džiaugėsi greita ir supratinga savivaldybės reakcija. „Neabejotina, kad savivaldybės, skirdamos paramą gyventojams, siekia tik gero. Ignalinos rajono savivaldybės veiksmai tą tik patvirtino. Vaiko susilaukusių tėvų diskriminacija dėl amžiaus, skiriant paramą, yra nepateisinama ir draudžiama. Nors draudimas diskriminuoti dėl šeiminės padėties vis dar nėra numatytas Lygių galimybių įstatyme, džiaugiuosi, kad savivaldybės taryba panaikino ir šį apribojimą“, –  sako A. Skardžiuvienė.

Kadangi savivaldybės atstovai panaikino Lygių galimybių įstatymo pažeidimus, kontrolierė nutraukė tyrimą dėl galimo lygių galimybių pažeidimo.

Pagal Lygių galimybių įstatymą, valstybės ir savivaldybių institucijos bei įstaigos privalo užtikrinti, kad jų teisės aktuose nebūtų reiškiama diskriminacija dėl amžiaus, lyties, tautybės ir kitų asmens tapatybės požymių.

Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Komentuoki