Atidaryti paeišką Grafinis elementas
Atidaryti paiešką Grafinis elementas
Uždaryti paieškos laukelį
X

Paremk Lietuvos žmogaus teisių centro veiklą!

Kasdien siekiame mažinti atotrūkį tarp deklaruojamų vertybių – laisva, vakarietiška, demokratiška, žmogaus teises užtikrinanti Lietuva – ir realybės, kurioje žmonės gyvena šiandien. Dirbame tam, kad užtikrintume žmogaus teises Lietuvoje ir padėtume kiekvienam jaustis oriai būnant savimi.

Reklaminis baneris Reklaminis baneris
Aktualu

Ragina Seimo narius priimti Partnerystės įstatymą: renkamės tarp Vakarų vertybių ir Kremliaus „Ruskij Mir“  

Pasaulio lyderiai, parėmę LGBT teises, atviro laiško Seimo nariams iliustracija.

Atviro laiško Seimo nariams iliustracija.

manoteises.lt | 2022 04 22
Komentarų skaičius

8

Lietuvos žmogaus teisių centras paskelbė atvirą laišką Seimo nariams, kuriame  parlamentarai kviečiami imtis lyderystės, priimti Partnerystės įstatymą ir parodyti, kad Lietuva – Vakarų pasaulio dalis. Atvirą laišką pasirašyti kviečiami visi Lietuvos gyventojai.

„Narystė ES ir NATO suteikia mums saugumo jausmą. Visgi tai nereiškia, kad galime sėdėti sudėję rankas. Priešiškos jėgos ir judėjimai kėsinasi į mūsų laisvę kitais nei kariniais būdais – mėgindami išjudinti vertybinius pamatus, sėdami neapykantą, priešindami bei skleisdami melagienas“, – rašoma laiške. Jame taip pat primenami Kremliaus bandymai menkinti Europos Sąjungą, įteigti, kad Lietuvos „visuomenė dar nepasiruošusi“ Partnerystės įstatymui, aiškinti esą įstatymu, dėl kurio padidėtų dalies Lietuvos žmonių saugumas ir orumas, iš tiesų siekiama sugriauti pasaulio tvarką.

„Melas ir gąsdinimas – gerai veikianti taktika, skirta manipuliuoti ir ir įtikinti, kad balta yra juoda. Šiuo nepaprastu laikotarpiu Seimo nariams tenka ypatinga atsakomybė pademonstruoti lyderystę ir Lietuvos vertybinę kryptį: kurti visuomenę, kurioje kiekvienas iš mūsų būtų lygiateisis ir vienodai vertingas, o ne flirtuoti su Putino propagandos mašinos sistemingai Rytų Europoje skleidžiamomis baimėmis. Renkamės tarp Vakarų vertybių ir Kremliaus sukonstruoto „Ruskij Mir““, – sako Lietuvos žmogaus teisių centro direktorė Jūratė Juškaitė.

Jūratė Juškaitė, Emilijos Filipenkovaitės nuotr.

Jūratė Juškaitė, Emilijos Filipenkovaitės nuotr.

Atviras laiškas Seimo nariams iliustruotas konservatyvių ir liberalių pažiūrų Vakarų politikų siluetais, kurie priėmė sprendimus, padėjusius visuomenei suprasti, kad LGBTQ+ žmonės nėra grėsmė likusiai visuomenės daliai, bei taip sumažinusiems diskriminaciją šios bendruomenės atžvilgiu.

Kartu su laišku Seimo nariams socialiniuose tinkluose pasirodys ir video klipai, kuriuose LGBTQ+ bendruomenės nariai atsakys į socialiniuose tinkluose ypač paplitusius neigiamus teiginius bei stereotipus apie LGBTQ+ bendruomenę, pavyzdžiui,  „kodėl gėjai moteriški, o lesbietės – vyriškos“, „kodėl verbuojate vaikus?“, „kodėl nesigydote?“ ir pan.

Įteisinti partnerystės institutą valstybė įsipareigojo dar 2001 m., kai įsigaliojo Seimo priimtas nepriklausomos Lietuvos Respublikos civilinis kodeksas. Priėmus Partnerystės įstatymą, jis būtų taikomas tiek tos pačios, tiek skirtingų lyčių poroms. Šiuo metu Lietuvoje gyvena daugiau nei pusė milijono suaugusių žmonių, niekada nesudariusių santuokos.

  • Pasaulio lyderiai, parėmę LGBT teises, atviro laiško Seimo nariams iliustracija.
Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Komentuoki

  1. Alina Azukaitis

    Už partnerystės įstatymą.

  2. Vaiva

    Seniai laikas priimti Partnerystės įstatymą.

  3. Asta Stasiulytė

    Visi žmonės turi jaustis saugiai ir ramiai žinodami, kad galės sukurti pilnateisę šeimą.

  4. Mindaugas

    Už partnerystės įstatymą

  5. DALIA

    Už partnerystės įstatymo priėmimą! Gana atidėlioti, tai vis tiek reikės padaryti, jei esame civilizuoti.

  6. Jolita

    Prašau priimti partnerystės įstatymą.

  7. Aušra

    partnerystei taip!

  8. Ausra Stumbryte

    Pasirasau