Atidaryti paeišką Grafinis elementas
Atidaryti paiešką Grafinis elementas
Uždaryti paieškos laukelį
X

Paremk Lietuvos žmogaus teisių centro veiklą!

Kasdien siekiame mažinti atotrūkį tarp deklaruojamų vertybių – laisva, vakarietiška, demokratiška, žmogaus teises užtikrinanti Lietuva – ir realybės, kurioje žmonės gyvena šiandien. Dirbame tam, kad užtikrintume žmogaus teises Lietuvoje ir padėtume kiekvienam jaustis oriai būnant savimi.

Reklaminis baneris Reklaminis baneris
Aktualu

Ragina sekti Ukrainos pavydžiu ir ratifikuoti Stambulo konvenciją: trypčiojame jau beveik dešimtmetį

Stambulo konvencijos palaikymo akcijos Ukrainoje akimirka, Amensty International nuotr.

Palaikymo akcija Ukrainoje, Amensty International nuotr.

manoteises.lt | 2022 06 21

Ukrainos Aukščiausiajai Radai ratifikavusi Stambulo konvenciją, žmogaus teisių organizacijos kreipėsi į Lietuvos valstybės vadovus, ragindamos ratifikuoti šį dokumentą ir Lietuvoje. Antradienį išsiųstą kreipimąsi pasirašė Lietuvos moterų teisių įtvirtinimo asociacija, Lietuvos moterų lobistinė organizacija ir Žmogaus teisių organizacijų koalicija.

„Praėjusiais metais su pasididžiavimu paminėjome LR Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymo dešimtmetį. Priimdama šį įstatymą Lietuva kaip valstybė prisiėmė pareigą ginti smurtą artimoje aplinkoje patiriančius asmenis, kurių absoliučią daugumą sudaro moterys. Tai buvo išties ryžtingas žingsnis, kurį žengusi Lietuva, deja, ėmė trypčioti vietoje. Ne kartą raginome ir vis dar raginame Prezidentą ir Seimo narius atsiriboti nuo tikrovės neatitinkančios ir visuomenę priešinančios informacijos bei ratifikuoti Stambulo konvenciją. Tai yra visuotinai pripažįstama didžiausios apimties teisinė priemonė, skirta užkirsti kelią smurtui artimoje aplinkoje“, –  sako Lietuvos moterų teisių įtvirtinimo asociacijos vadovė Jurgita Cinskienė.

Lietuva  Stambulo konvenciją pasirašė dar 2013 m., tačiau Seimas iki šiol jos neratifikavo. Konvencija įpareigoja šalis-nares kurti pažangius kovos su smurtu lyties pagrindu mechanizmus, atkreipti dėmesį į smurto prieš moteris atsiradimo priežastį, tokias kaip stereotipiniais lyčių vaidmenis grįstą auklėjimą, įpareigoja valstybines institucijas koordinuoti atsaką į smurtą ir imtis ne tik baudimo, bet ir prevencijos.

„Ko Lietuva nesugebėjo padaryti per beveik 10 metų, Ukraina padarė karo sąlygomis. Tai aiškus signalas, kad Ukraina mato save kaip valstybę, siekiančią sistemiškai kovoti su smurtu, ypač tokiu, kuris yra nukreiptas prieš moteris ir mergaites. Lietuva delsia jau beveik 10 metų. Todėl raginame Prezidentą, Seimo pirmininkę ir visus Seimo narius imtis imtis lyderystės ir pagaliau ratifikuoti Stambulo konvenciją“, –  sako Lietuvos žmogaus teisių centro direktorė Jūratė Juškaitė.

Jūratė Juškaitė, Emilijos Filipenkovaitės nuotr.

Jūratė Juškaitė, Emilijos Filipenkovaitės nuotr.

Ukraina tapo 36 – ąja valstybe, kuri ratifikavo šią tarptautinę sutartį. Ratifikavimą pasveikinino Europos Tarybos generalinė sekretorė Marija Pejčinović Burić, sakydama, kad „tai didelis žingsnis pirmyn, apsaugant moteris ir mergaites nuo smurto“.

Lietuvos moterų teisių įtvirtinimo asociacija vienija 16 Specializuotos kompleksinės pagalbos centrų (toliau – SKPC), kurie teikia pagalbą žmonėms, nukentėjusiems nuo smurto artimoje aplinkoje visoje Lietuvoje. Lietuvos moterų lobistinei organizacija priklauso 44 nevyriausybinės organizacijos, dirbančios moterų teisių srityje, Žmogaus teisių  organizacijų koalicija vienija 9 organizacijas, veikiančias įvairiose žmogaus teisių srityse.

Su kreipimosi tekstu susipažinti galima ČIA.

Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Komentuoki