Atidaryti paeišką Grafinis elementas
Atidaryti paiešką Grafinis elementas
Uždaryti paieškos laukelį
Aktualu

Ribota platinti „Gintarinė širdis“ padovanota šimtui bibliotekų

Tolerntiško Jaunimo Asociacija | 2015 01 19

Bibliotekas pasiekė šimtas knygos „Gintarinė širdis“ antrojo leidimo egzempliorių. Pasakų rinkinys, kurio pirmąjį leidimą liepta žymėti „N-14“ ženklu, išsiųstas į Lietuvos miestelių ir kaimų bibliotekas. Knygas joms nupirko internete aukoję lietuviai.

Žinoma vaikų literatūros rašytoja ir kritikė Gintarė Adomaitytė sako besidžiaugianti girdėdama, kad ,,Gintarinė širdis” pasklido po Lietuvą. Rašytoja, dažnai važinėjanti po miestelius ir dalyvaujanti įvairiuose literatūriniuose renginiuose, teigė pastebinti, kad knygų ten niekada nebuvo pernelyg daug, o ypač tokių, apie kurias įdomu ir verta diskutuoti: „Svarbu, kad knyga, kurią parašė autorė, gerai suvokianti pasakos žanro gelmes ir žaismę, pasiekė atokesnes Lietuvos bibliotekas. Pasakų pradžios skamba tradiciškai ir raminamai, o tuo pačiu –  vilioja pasikliauti autore, skaityti toliau. Neringa Dangvydė lydi mus į paslaptingas karalystes, vedžioja miestų gatvėmis. Kur pažvelgsi – gyvena jausmingi žmonės, maži ir dideli, kiekvienas norįs būti savimi“, – įžvalgomis apie „Gintarinę širdį“ dalijosi G. Adomaitytė.

Gruodžio viduryje iš naujo išleidus ir laisvai pradėjus prekiauti „Gintarine širdimi“, internete paskelbta aukų rinkimo akcija, kuriai 1100 JAV dolerių paaukoti per mažiau nei tris savaites. Kiekvienas, pervedęs 11 JAV dolerių, galėjo nusiųsti vieną knygos egzempliorių į biblioteką. Kaip teigia viena iš akcijos rengėjų VšĮ „Įvairovės ir edukacijos namai“ direktorė, edukologė Vilma Gabrieliūtė, knygas nutarta dovanoti mažoms miestelių ir kaimų bibliotekoms, nes regionuose informacijos apie įvairovę juose ypač trūksta: „Svarbu, kad ugdymo priemonės, pateikiančios įvairiapusišką visuomenės struktūrą pasiektų ir regionus, kuriuose žmogaus teisių klausimams skiriama itin mažai dėmesio. Homoseksualūs paaugliai, negaunantys jokios mokslu grįstos informacijos apie homoseksualumą, nepriima savęs, labai dažnai galvoja apie savižudybę“, – pabrėžė V. Gabrieliūtė.

Edukologei antrina ir vaikų psichologė Simona Pavliučenko, anot kurios, mažesniuose miestuose ar kaimuose vaikai dažnai rizikuoja likti visiškai vieni ir vieniši, pašiepti, atskirti dėl savo kitoniškumo – išvaizdos, gebėjimų ar negebėjimų, pomėgių ar lytinės orientacijos: „Gintarinės širdies“ puslapiuose vaikai ir paaugliai ras paguodą, tikiu, patirs bent dalelę tos meilės ir šilumos, kurios kupina kiekviena pasaka, visų pirma – meilės sau ir drąsos būti savimi. O mokytojai ir tėvai, vadovaudamiesi rekomendacijomis, kaip skaityti pasakas vaikams, į ką atkreipti jų dėmesį, gali kalnus nuversti kurdami sveikesnę ir laimingesnę mūsų visuomenę“, – sakė S. Pavliučenko.

„Gintarinę širdį“ iš naujo išleido ir aukų rinkimo akciją rengė Tolerantiško Jaunimo Asociacija, VšĮ „Įvairovės ir edukacijos namai“, Lietuvos žmogaus teisių centras ir Lygių galimybių plėtros centras. Knygos bibliotekoms padovanotos prisidedant prie Prezidentės Dalios Grybauskaitės paskelbtos „Knygų Kalėdos“ akcijos, kuria gyventojai raginti pirkti lietuvių autorių knygas menkai finansuojamoms bibliotekoms. Naujai perleistą pasakų rinkinį platina jį išleidusios nevyriausybinės organizacijos, be apribojimų ją galima įsigyti ir viename internetiniame knygyne manoknyga.lt.

Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Komentuoki