Atidaryti paeišką Grafinis elementas
Atidaryti paiešką Grafinis elementas
Uždaryti paieškos laukelį
X

Paremk Lietuvos žmogaus teisių centro veiklą!

Kasdien siekiame mažinti atotrūkį tarp deklaruojamų vertybių – laisva, vakarietiška, demokratiška, žmogaus teises užtikrinanti Lietuva – ir realybės, kurioje žmonės gyvena šiandien. Dirbame tam, kad užtikrintume žmogaus teises Lietuvoje ir padėtume kiekvienam jaustis oriai būnant savimi.

Reklaminis baneris Reklaminis baneris
Aktualu

Naujausias lyčių lygybės indeksas: Lietuvoje situacija gerėja lėtai

Europos lyčių lygybės indeksas 2017 m.

eige.europa.eu, lygybe.lt | 2017 10 11

Europos lyčių lygybės institutas skelbia 2017 m. Lyčių lygybės indeksą. Lietuva pakilo per dvi pozicijas, tačiau vis tiek išlieka ES sąrašo gale.
Šiųmetis indeksas apskaičiuotas remiantis 2015 m. ES statistikos tarnybos duomenimis. Europos Sąjungos vidurkis – 66,2 balai iš 100 galimų. Pirmą vietą užėmė Švedija, surinkusi 82,6, paskutinę – Graikija, pelniusi vos 50. Lietuvos rezultatas – 20 vieta (pakilome iš 22).

eige-2

„Į priekį judame sraigės greičiu. Iki tikros lyčių lygybės mums dar toli – visos ES šalys turi, kur pasitempti. Kai kuriose srityse atotrūkis netgi didesnis nei prieš dešimt metų. Mūsų indeksas aiškiai parodo, kaip vyriausybių įgyvendinama politika atitinka moterų ir vyrų poreikius“, – sako Europos lyčių lygybės instituto (EIGE) direktorė Virginija Langbakk.
Šiemet indeksas lyčių lygybę vertino šešiose skirtingose srityse. Tai užimtumas ir geros darbo sąlygos (darbas), ekonominė situacija (ekonomika), pasiekimai švietimo ir mokslo srityje (švietimas), laiko pasiskirstymas atliekant vaikų priežiūros ir namų ruošos darbus (laikas), įtaka priimant sprendimus (valdžia) bei padėtis sveikatos sistemoje (sveikata). Rengėjai žada netrukus įtraukti ir smurto šeimoje kategoriją.

eige-3

Nuo Europos Sąjungos vidurkio Lietuva atsilieka beveik visose srityse (geresnė nei vidutinė situacija yra tik užimtumo ir darbo sąlygų skiltyje). EIGE statistika atskleidžia, kad šalyje mažiausiai moterys įtraukiamos į sprendimų priėmimo procesą. Taip pat, lyginant su ankstesniu indeksu, Lietuvoje suprastėjo jų padėtis prižiūrint vaikus ir namų ūkį.

eige-1

Su ES šalių rezultatais galite susipažinti ČIA.

Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Komentuoki