Aktualu

Vyresni nei 45 metų asmenys – netinkami dalyvauti TV laidose?

Lygių galimybių kontrolierė Agneta Lobačevskytė pradėjo tyrimą dėl UAB „Fresh production house“ kuriamos televizijos laidos „Moterys prieš vyrus“. LNK kanale rodomo televizinio šuo rengėjai įtariami diskriminacija dėl amžiaus – laidos filmavimuose neleidžiant dalyvauti asmenims, kuriems daugiau nei 45 metų.

„Moterys prieš vyrus“ laidos stop kadras, 15min.lt nuotr.

Anot pranešimą išplatinusios Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos, toks draudimas galimai pažeidžia Lygių galimybių įstatymą, kuriame nurodyta, kad prekių pardavėjas, gamintojas ar paslaugų teikėjas privalo vartotojams sudaryti vienodas sąlygas gauti tokius pačius gaminius, prekes ir paslaugas, nepaisant amžiaus.

Tikrinant gautą informaciją, buvo išsiųstas paklausimas, atsakyme į Tarnybos raštą LNK teigia, kad minėta laida yra gaminama pagal originalų televizijos laidos formatą pavadinimu „The Battle of The Sexes“, transliuojamą įvairiose valstybėse. Šis formatas licenzinės sutarties pagrindu įsigytas iš užsienio juridinio asmens, kuriame numatytas ir žiūrovų tipas – ne vyresni nei 45 metai.

Pasak LNK generalinės direktorės Zitos Sarakienės, kiekviena laida, kaip televizinis produktas, turi savo tikslinę žiūrovų amžiaus grupę ir į ją yra orientuota. Būtent noras padaryti laidą atitinkamai auditorijai lemia laidos scenarijų, vedėjų parinkimą, studijos dizaino stilių, o taip pat žiūrovus, kaip studijos dekoracijų dalį.

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba tiria gyventojų skundus, atsako į paklausimus, bei atlieka tyrimus kontrolierės iniciatyva. Praėjusiais metais buvo gauti 48 skundai dėl diskriminacijos amžiaus pagrindu. Didžioji jų dalis (61 proc.) buvo dėl diskriminacijos darbo santykių srityje.

Komentarai (0)
Susiję straipsniai