Žmogaus teisių organizacijų koalicija - Žmogaus teisių gynėjai prašo susitikimo su Seimo pirmininku
Naujiena

Žmogaus teisių gynėjai prašo susitikimo su Seimo pirmininku

Žmogaus teisių organizacijų koalicija išsiuntė laišką Seimo pirmininkui Viktorui Pranckiečiui, prašydama susitikimo. Žmogaus teisių gynėjai Seimo vadovui nori perduoti per 16 000 parašų, kurie buvo surinkti po kreipimuosi #IšneškiteGražulį ir paaiškinti savo poziciją, kodėl  P. Gražulis neturėtų dirbti Seimo Žmogaus teisių komitete.

Žmogaus teisių portale manoteises.lt publikuotame kreipimesi atkreipiamas dėmesys, kad Seimo P. Gražulis ne kartą nesilaikė LR įstatymų, nepakluso policijos pareigūnams, niekino marginalizuotų grupių atstovus ir pačius žmogaus teisių principus, todėl Seimo nariai turėtų pašalinti P. Gražulį iš Žmogaus teisių komiteto ir paskirti kitą, kvalifikuotą asmenį.

Kreipimąsi per pirmą naktį pasirašė 4500 žmonių, per nepilną savaitę dokumentas jau sulaukė daugiau nei 16 000 žmonių palaikymo.

„Toks pasirašiusių asmenų skaičius – beprecedentis, iki šiol jokio Seimo nario skyrimas į vieną ar kitą komitetą nėra sulaukęs tokios neigiamos ir taip aktyviai reiškiamos visuomenės reakcijos“, – sako portalo manoteises.lt redaktorė Jūratė Juškaitė.

Pasipiktinimas kilo, kai Seimo nariai praėjusią savaitę pritarė P. Gražulio paskyrimui į Žmogaus teisių komitetą.

Žmogaus teisių organizacijų koalicijai priklauso aštuonios organizacijos, kurios atstovauja žydų, romų bendruomenėms, gina LGBT, moterų teises bei siekia psichikos sveikatos sistemos pertvarkos.

Kreipimasis:
https://manoteises.lt/peticija/isneskitegrazuli/