Atidaryti paeišką Grafinis elementas
Atidaryti paiešką Grafinis elementas
Uždaryti paieškos laukelį
X

Paremk portalą manoteises.lt!

Ir tau patinka manoteises.lt? Paremk portalą, skirdama (s) 1,2 % gyventojų pajamų mokesčio Lietuvos žmogaus teisių centrui. Nes kiekviena istorija svarbi!

Reklaminis baneris Reklaminis baneris
Aktualu

Ministre, paaiškinkite šešiasdešimties nevyriausybinių organizacijų ryšius su verslo interesais

Ievos Budzeikaitės nuotr.

Jūratė Juškaitė | 2016 05 12

Žmogaus teisių portalui manoteises.lt, pradėjus viešinti Švietimo ir  mokslo ministerijoje rengiamos lytiškumo ugdymo programos detales ir patį programos juodraštį, kilo pagrįstas nerimas: ko bus mokomi moksleiviai – religine pasaulėžiūra ar moksline informacija ir tarptautiniais žmogaus teisių dokumentais grįstų principų?

Nors ministerija teigė, kad viešinama informacija nėra tiesa, tačiau žiniasklaidos priemonėms toliau prašant galimybės susipažinti su juodraščiu, tai padaryti atsisakyta – grubiai pažeidžiant Visuomenės informavimo įstatymą, kuris įpareigoja valstybės institucijas teikti informaciją viešosios informacijos rengėjams (6 str. 1d.)

Švietimo ir mokslo ministrė, komentuodama nevyriausybinių organizacijų keliamus klausimus, teigė, jog „Yra kažkokio daug labai noro apie šitą temą sudaryti kažkokią opiniją – išankstinę, nesavalaikę”. Ministrė taip pat paršeikė, kad „Tema yra labai susijusi ir su įvairiais interesais, pagalvokime: tai yra ir verslai, ir visokie kiti dalykai”.

Toks ministerijos atsakymas nustebino ir netgi drįsčiau sakyti įžeidė garbę ir orumą tų nevyriausybinių organizacijų, kurios mano, kad valstybės institucijose vykstančių procesų priežiūra yra visuomenės reikalas.

Taip pat tas, kurios yra įsitikinusios, kad ruošiama programa turi atitikti geriausius jaunimo interesus, o ne kai kurių grupių religinius įsitikinimus.

Tokių organizacijų Lietuvoje yra dešimtys.

Antradienį į Ministrę kreipėsi beveik keturiasdešimt nevyriausybinių organizacijų, koalicijų, neformalių grupių, tarp kurių ir tokios organizacijos kaip „Jaunimo linija“, Žmogaus teisių organizacijų koalicija, Lietuvos moterų lobisčių organizacija, koalicija „Galiu gyventi“.

Šiame sąraše randame nevyriausybininkus, kurie atlieka gyvybiškai svarbų darbą valstybei: kasdien dirba su jaunimu, konsultuoja smurto artimoje aplinkoje aukas, užsikrėtusius ŽIV bei kitomis lytiškai plintančiomis infekcijomis ir t.t.

Nevyriausybininkai ragina ministrę rengiant naują lytiškumo ugdymo programą, remtis žmogaus teisių ir mokslo faktais grįsta informacija. Taip pat atsakyti, kokiais jai žinomais faktais remdamasi minstrė teigė, kad visos šios organizacijos atstovauja verslo ir kitokiems interesams. Jei tokios informacijos nėra, prašoma viešai tai paneigti.

Išplatinus pranešimą, paramą kreipimuisi į ministrę išreiškė dar apie dvi dešimtis organizacijų. Tai rodo, kad tema yra aktuali pilietinei visuomenei, todėl raginame dar kartą ministeriją atskleisti ruošiamos programos juodraštį bei paaiškinti teiginius dėl verslo interesų įtakos nevyriausybinėms organizacijoms.

Prisijungti nusprendusios organizacijos:

Asociacija „Lietuvos sakaliukų sąjunga“; Asociacija „Vilniaus moterų namai“; Marijampolės visuomeninių organizacijų sąjunga; Marijampolės moterų verslininkių ir vadybininkių klubas; Vilkaviškio moterų informacijos ir pagalbos centras; Marijampolės apskrities vyrų krizių centras; VŠĮ „Aukodeita“; Lietuvos universitetų moterų asociacija (LUMA) – „Graduated Women International“ padalinys Lietuvoje; VšĮ „Sudoku“, Dingusių žmonių šeimų paramos centras; Lietuvos moterų Sporto Asociacija; VŠĮ Humanizmo centras; Vilniaus Moterų Namai; Marijampolės apskrities vyrų krizių centras; Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centras; Marijampolės moterų verslininkių ir vadybininkių klubas; Marijampolės visuomeninių organizacijų sąjunga;

Pranešimas parengtas pagal 2015 m. gegužės 12 d. pranešimą, skaitytą spaudos konferencijoje LR Seime.

Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Komentuoki