Atidaryti paeišką Grafinis elementas
Atidaryti paiešką Grafinis elementas
Uždaryti paieškos laukelį
Aktualu

Artėja festivalis „Vaivorykštės dienos“ (programa)

Augusto Didžgalvio nuotr./LGL

Nacionalinė LGBT* teisių organizacija LGL | 2017 05 04

Gegužės 9 d. trijuose didžiausiuose Lietuvos miestuose prasidės LGBT+ festivalis „Vaivorykštės dienos“. Organizatoriai žada, kad politinių, socialinių, kultūrinių ir meninių renginių pasirinkimas bus kaip niekad platus.

 „Esame tikri, kad šiais metais „Vaivorykštės dienų“ festivalis bus kokybiškai kitoks. Neabejojame, kad jo programoje kiekvienas atras savo renginį, kuris Tarptautinei dienai prieš homofobiją ir transfobiją suteiks papildomų spalvų“, – sako festivalį organizuojančios Nacionalinė LGBT* teisių organizacijos LGL komunikacijos koordinatorė Eglė Kuktoraitė.

Programą sostinėje pradės Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute (VU TSPMI) vyksianti diskusija apie būtinybę reglamentuoti partnerystės institutą Lietuvoje. Renginyje dalyvaus įvairių frakcijų Seimo nariai, visuomeninių organizacijų atstovai, politikos apžvalgininkai.

Gegužės 12 d. Vilniaus miesto Rotušėje bus apdovanoti LGBT+ lygiateisiškumui Lietuvoje nusipelnę asmenys. Svečiams savo pasirodymus dovanos prancūzų persirengimo meno (angl. drag queen) atlikėja LaDiva Live (Prancūzija) ir aktyviai už LGBT* žmogaus teises pasisakantis atlikėjas Ruslanas Kirilkinas. Įėjimas tik su kvietimais.

Gegužės 13 d. į Vilniaus gatves išriedės jau tradiciniu tapęs vaivorykštės spalvų autobusas. Ilgiausia šalyje (60 metrų) ilgio vaivorykštės vėliava bus išskleista skandalingai netikėtoje Vilniaus vietoje. Akcija siekiama atkreipti dėmesį į socialinius ir teisinius iššūkius, su kuriais susiduria LGBT+ bendruomenės nariai.

Dieną baigs bare „Paviljonas“ vyksiantis Eurovizijos vakarėlis, kuriame savo pasirodymus atliks drag atlikėjos LaDiva Live ir Okeanidė (Lietuva).

Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos gyventojai bei svečiai galės dalyvauti „Vaivorykštės dienų“ protmūšiuose. Tarptautinės dienos prieš homofobiją ir transfobiją proga organizatoriai kvies susimąstyti apie iššūkius, su kuriais susiduriama atstovaujant žmogaus teisėms. Protų kovose dalyvaus ir lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė, Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos ir LGL atstovai.

Gegužės 9–23 d. didžiųjų miestų viešojo transporto laukimo paviljonus papuoš LGL vykdomos socialinės kampanijos plakatai, kuriais bus siekiama atkreipti dėmesį į LGBT+ bendruomenės problemas ir skatinama netylėti susidūrus su diskriminacija.

Festivalio programa

Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Komentuoki