Atidaryti paeišką Grafinis elementas
Atidaryti paiešką Grafinis elementas
Uždaryti paieškos laukelį
X

Paremk Lietuvos žmogaus teisių centro veiklą!

Kasdien siekiame mažinti atotrūkį tarp deklaruojamų vertybių – laisva, vakarietiška, demokratiška, žmogaus teises užtikrinanti Lietuva – ir realybės, kurioje žmonės gyvena šiandien. Dirbame tam, kad užtikrintume žmogaus teises Lietuvoje ir padėtume kiekvienam jaustis oriai būnant savimi.

Reklaminis baneris Reklaminis baneris
Aktualu

Grupė Europos Parlamento narių laišku kreipėsi į Lietuvos valstybės vadovus: ragina priimti partnerystės įstatymą

Valstybės vadovai, koliažas.

Ingrida Šimonytė, Gitanas Nausėda, Viktorija Čmilytė-Nielsen, koliažas.

manoteises.lt | 2022 05 06

Europos Parlamento LGBTI teisių intergrupė laišku kreipėsi į Lietuvos valstybės vadovus bei Seimo frakcijų seniūnus, ragindama priimti partnerystės įstatymą. Laišką pasirašė 33 intergrupės nariai, trys Europos Parlamento Pirmininkės pavaduotojai Katarina Barley, Michalas Šimečka, Dimitrios Papadimoulis bei kiti parlamento nariai. Laiškas išsiųstas Prezidentui Gitanui Nausėdai, Seimo Pirmininkei Viktorijai Čmilytei-Nielsen, Ministrei Pirmininkei Ingridai Šimonytei, pirmajam Seimo Pirmininkės pavaduotojui Jurgiui Razmai, ministrams Gabrieliui Landsbergiui ir Evelinai Dobrovolskai bei visų Seimo frakcijų seniūnams

„Mes dar kartą matome Europoje vykstantį karą – karą, kurį sukėlė agresyvūs ir neteisėti rusijos kariniai veiksmai Ukrainoje, dėl kurio milijonai žmonių buvo priversti bėgti, patirti smurtą ir karo nusikaltimus, kovodami už savo teisę gyventi laisvėje. Tai yra būtent tai, už ką kovoja ir visa Europa, o rusija ir putino veiksmai kelia grėsmę mūsų visų vertybėms. Pabrėžtina, kad ši teisė gyventi laisvėje reiškia ne tik fizinę teisę gyventi be smurto, bet taip pat ir teisę gyventi europietišką gyvenimo būdą – tokį, kuriame teisingumas, lygybė ir tolerancija yra pagrindiniai visuomenės ramsčiai, kuriame įvairovė yra ne tik toleruojama, bet ir priimama, kurioje „Susivieniję įvairovėje“ yra ne tik skambus šūkis“, –  rašoma laiške.

Europos Parlamentas, Europos Parlamento nuotr.

Europos Parlamentas, Europos Parlamento nuotr.

Anot Europos Parlamento narių, LGBTIQ asmenų žmogaus teisės ilgą laiką buvo naudojamos siekiant priešintis šioms vertybėms: dėl žinių stokos, dezinformacijos, melagienų ir neapykantos kampanijų, LGBTIQ žmogaus teisės dažnai tampa skaldančios retorikos ir atviros neapykantos taikiniu. „Partnerystės įstatymo projektas gali simbolizuoti tam tikrą pokytį ir perėjimą prie atvirumo ir priėmimo. Tai gali tapti sveikesnės, laimingesnės visuomenės receptu ir aiškiu Lietuvos pozicionavimu kaip šalies, pasirinkusios būti progresyvaus, laisvo ir demokratiško pasaulio dalimi“, – teigia laišką pasirašę Europos Parlamento nariai.

Laišką pasirašė ir Europos Parlamento narys iš Lietuvos Petras Auštrevičius. Priimti partnerystės įstatymą Lietuvos politikai įsipareigojo dar 2000 m. priimtame Civiliniame kodekse.

Su laišku susipažinti galima ČIA.

Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Komentuoki