Atidaryti paeišką Grafinis elementas
Atidaryti paiešką Grafinis elementas
Uždaryti paieškos laukelį
X

Paremk portalą manoteises.lt!

Ir tau patinka manoteises.lt? Paremk portalą, skirdama (s) 1,2 % gyventojų pajamų mokesčio Lietuvos žmogaus teisių centrui. Nes kiekviena istorija svarbi!

Reklaminis baneris Reklaminis baneris
Aktualu

Išsiųstos vaivorykštės širdutės neapykantą skleidusiam institutui

Akcijos akimirka, Dainiaus Putino nuotr.

manoteises.lt | 2018 11 20
Komentarų skaičius

4

Antradienį per pietus apie 70 prie Vilniaus centrinio pašto susirinkusių žmonių klijavo vaivorykštės formos širdutes, ant kurių buvo užrašytas palinkėjimas „Tepadeda Jums Dievas“. Širdutės išsiųstos kartu su neapykantą homoseksualiems asmenims skatinusia peticija, kurią platina Krikščioniškosios kultūros institutas.

Per pastarąsias kelias savaites Vilniaus ir Kauno gyventojai į savo pašto dėžutes gavo peticijomis pavadintus lankstinukus. Reklaminėje medžiagoje prašyta „pagalbos prieš homoseksualų žygį prieš šeimą“, tvirtinta, kad tik su visuomenės pagalba „išgelbėsime vaikus ir apsaugosime visuomenę“. Tai, anot Krikščioniškosios kultūros instituto, galima pasiekti tik iškeldinus birželį Vilniuje rengiamas LGBT eitynes į vietą, kurioje nesilanko nepilnamečiai.

Už lankstinuko pasirašymą ir parsiuntimą atgal minėtasis Institutas teigia sumokėjęs iš anksto, kiekvienam savo asmens duomenis nurodžiusiam asmeniui institutas žadėjo atsiųsti ir diplomą.

„Neteko girdėti apie šeimas, kurios būtų iširusios dėl to, kad Gedimino prospektu kartą per trejus metus pražygiuoja Lietuvos LGBT bendruomenė. Gal Krikščioniškosios kultūros institutas tokių žino? Šie lankstinukai – elementarus neapykantos kurstymas ir LGBT bendruomenės demonizavimas. Neapykanta supriešina šeimas, nuo bendruomenių žmones atskiria tuos, prieš kuriuos skleidžiama neapykanta. Tai nėra krikščioniškas elgesys. Kadangi šis institutas nėra linkęs įsiklausyti į racionalius, žmogiškus argumentus, išsiuntėme jiems palinkėjimą, kad nuo homofobijos pagydytų Dievas, kuriuo jie teigia tikintys“, – sako Jūratė Juškaitė, iš Lietuvos žmogaus teisių centro, kuris ir surengė akciją.

J. Juškaitė, D. Putino nuotr.

Anot organizatorių, paskelbus šį renginį socialiniame tinkle „Facebook“, sulaukta daugybės pozityvių reakcijų, renginys pasiekė 115 tūkst. šio socialinio tinklo vartotojų, per 800 žmonių pasižymėjo dalyvausiantys akcijoje – ateisiantys prie pašto arba patys atsispausdinsiantys tokias širdutes ir nusiųsiantys jas peticijos organizatoriams. „Tai džiugina. Net jei tai ir tik facebookinis aktyvizmas. Prieš dešimt metų mažai kas būtų išdrįsęs paremti tokią akciją“, – prideda J. Juškaitė.

Šiandien Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba savo paskyroje „Facebooke“ paskelbė gavusi 8 nusiskundimus dėl lankstinukų ir pranešė besikreipianti į Generalinę prokuratūrą dėl galimo Baudžiamojo kodekso 169 str. pažeidimo. Jame numatyta bausmė už veiksmus, kuriais siekta žmonių grupei ar jai priklausančiam asmeniui dėl seksualinės orientacijos sutrukdyti lygiomis teisėmis su kitais dalyvauti politinėje, ekonominėje, socialinėje, kultūrinėje, darbo ar kitoje veikloje arba suvaržyti tokios žmonių grupės ar jai priklausančio asmens teises ir laisves.

Anksčiau žiniasklaidai Krikščioniškosios kultūros institutas yra teigęs, kad peticija platinama 200 000 egzempliorių tiražu.

Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Komentuoki

 1. Alex

  Tik nesveika psichika domina kas su kuo miega, todėl man visiškai vienodai kokia žmogaus orientacija? Bet kai tuksiantis ištvirkėliu eina per gatves ir šaukia: VALIO, AŠ GEJUS!, tai neteisinga. Jeigu busite Ispanijoje pamėginkit patekti į geju diskana (jeigu jus ne gejus), ten neužteks pasakyti AŠ GEJUS, jeigu nepatieks gausite tai įrodyti. Visame pasaulyje galioja tos pačios taisykles: jeigu mes prieš geju etines tai mes neišprusę homofobai kurios reikia izoliuoti nuo visuomenes o jeigu jie musu nepriima tai reiškia kad jie turi teise reikšti savo nuomone o jeigu kam nors tai nepatinka skaitykit pirma punktą.

 2. evil

  ruta, soroso pinigai.

 3. lietuvis gėjus

  Esu gėjus, bet kategoriškai pasisakau prieš eitynes, kuriose demonstruojama lytinė orientacija, kokia ji bebūtų. Seksualinis gyvenimas yra intymi gyvenimo sfera, ir ją viešai demonstruoti nevalia.
  Klausimas – o kas finansavo tuos 200 000 tūkstančių laiškų?

 4. ruta

  Nu jau už tuos fanatikus nieko baisiau bausiau būti negali, man įdomu KAS JUOS FINANSUOJA?