Atidaryti paeišką Grafinis elementas
Atidaryti paiešką Grafinis elementas
Uždaryti paieškos laukelį
Aktualu

Įteikti žmogaus teisių „Oskarai“: tarp laureatų – kunigas, verslas ir aktyvistai

Milda Ališauskienė

Mildai Ališausienei įteiktas „Metų proveržio“ apdovanojimas, Martyno Ambrazo/ Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos nuotr.

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba | 2019 03 29

Kovo 28 d. vakarą sostinėje išdalyti Nacionaliniai lygybės ir įvairovės apdovanojimai. Iškilmingos ceremonijos metu Valdovų rūmuose pagerbti labiausiai žmogaus teisių srityje 2018 metais pasižymėję asmenys.

Vadinamųjų žmogaus teisių „Oskarų“ nugalėtojai išrinkti susumavus internetu balsavusios visuomenės ir iniciatyvas vertinusios komisijos balsus.

Lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė džiaugiasi ne tik laureatų nuopelnais. „Visos apdovanotos iniciatyvos savo laiku sulaukė nemažai žiniasklaidos dėmesio – kalbėta apie jų keliamas problemas, pokyčius, palaikymą šiems projektams. Ceremonijos metu išvydome ir įvertinome asmenis, kurie ilgai ir kantriai dirbo visų mūsų gerovės labui. Tad esu dėkinga už galimybę pamatyti ir pagerbti ne tik atkaklaus darbo rezultatus, bet ir žmones, dėl kurių visa tai įvyko“, – sako ji.

METŲ PROVERŽIO APDOVANOJIMAS atiteko profesorei Mildai Ališauskienei. Ji apdovanota už organizacines pastangas rengiant pirmąjį Nacionalinį žmogaus teisių forumą.

LYČIŲ LYGYBĖS APDOVANOJIMAS įteiktas projekto „Moterys, kūrusios Lietuvos valstybę“ komandai. Ji įvertinta už istorinės atminties atnaujinimą primenant Lietuvos valstybę kūrusias moteris.

TAUTŲ DIALOGO APDOVANOJIMAS atiteko kūrybinei spektaklio „Nežinoma žemė. Šalčia“ komandai. Menininkai apdovanoti už nacionalinėje teatro scenoje sukurtą lenkų, lietuvių, baltarusių bei rusų sugyvenimo paveikslą, atskleidžiantį etinę Lietuvos įvairovę.

VAIVORYKŠTĖS APDOVANOJIMĄ pelnė žmonės, dirbę keliant Konstitucinio Teismo bylą dėl leidimo tos pačios lyties partneriui gyventi Lietuvoje. Asmenys įvertinti už Lietuvos ir Baltarusijos piliečių ryžtą teisinėmis priemonėmis siekti leidimo tos pačios lyties partneriui gyventi šalyje užsienyje sudarytos santuokos pagrindu.

APDOVANOJIMAS „GERIAUSIAS AMŽIUS – MANO AMŽIUS“ skirtas „Rimi Lietuva“ kampanijai „#AmžiusNesvarbu“. Reklama įvertinta už kūrybišką ir jautrų būdą atkreipti dėmesį į sunkumus, su kuriais susiduria darbo ieškantys brandaus amžiaus žmonės.

ĮVEIKTOS KLIŪTIES APDOVANOJIMAS įteiktas Timui van Wijkui ir restorano „Pirmas blynas“ kolektyvui. Blyninė apdovanota už verslą, kurio misija – padėti proto negalią turintiems žmonės įsitraukti į darbo rinką.

RELIGIJŲ IR ĮSITIKINIMŲ ĮVAIROVĖS APDOVANOJIMĄ gavo kunigas Evaldas Darulis. Jo iniciatyva prie bažnyčios įsteigta LGBT* asmenų grupė. Dvasininkas teikia pagalbą parapijai priklausančių homoseksualių, translyčių asmenų tėvams ir šeimoms.

ATVIROS VISUOMENĖS PILIEČIO APDOVANOJIMAS įteiktas socialinės iniciatyvos „Skolinu savo balsą“ kūrėjams. Jie įvertinti už stigmos, susijusios su ŽIV, ir užsikrėtusių asmenų socialinės atskirties mažinimą.

Nacionalinius lygybės ir įvairovės apdovanojimus 2018 organizuoja Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba kartu su Nacionaliniu lygybės ir įvairovės forumu. Šiemet generaliniu rėmėju tapo AB „Swedbank“. Apdovanojimus taip pat remia Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Atviros Lietuvos fondas, Britų taryba, Norvegijos Karalystės ambasada, UAB „Rimi Lietuva“, AB „Telia Lietuva“.

  • Milda Ališauskienė
  • Nacionaliniai lygybės ir įvairovės apdovanojimai 2019
  • Jūratė Juškaitė, Vilma Černiauskaitė, Aušrinė Armonaitė, Anaida Simonian
  • Giedrius Masalskis, Erica Jennings
  • Pirmas blynas
Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Komentuoki