Atidaryti paeišką Grafinis elementas
Atidaryti paiešką Grafinis elementas
Uždaryti paieškos laukelį
Aktualu

A. Kavaitė susitikime su LGBT bendruomene tikisi grąžinti filmą ten, iš kur jis kilo

A. Kavaitė. © DELFI (Š.Mažeikos nuotr.).

tja.lt, manoteises.lt | 2015 08 13

Tarptautinį pripažinimą pelniusios juostos „Sangailės vasara“ režisierė Alantė Kavaitė rugpjūčio 22 d., 19 val., bare „Artistai“, Vilniuje, susitiks su Lietuvos LGBT bendruomene.

Rugpjūčio 21 d. oficialiai Lietuvos kino teatrų ekranuose pasirodysiantį filmą pristatinėsianti režisierė sako būtinai norėjusi rasti laiko LGBT bendruomenei, nes tikisi taip grąžinti filmą ten, iš kur jis ir kilo: „Man labai svarbu susitikti su šia bendruomene, nes „Sangailės vasara“ jau apvažiavo didelę dalį pasaulio ir toks įspūdis, kad filmas jau yra „pasisavintas“ užsienio LGBT. Pavyzdžiui, Šveicarijoje filmas atidarė „Pink Apple“ festivalį, Izraelyje „Sangailės vasara“ net ir išėjo į kino sales LGBT bendruomenės dėka, Prancūzijoj ir ypač JAV, jis buvo pagrindinis filmas abiejuose San Francisko ir Los Angeles „Outfest“ LGBT festivaliuose. Taigi skubu jį grąžinti ten, iš kur jis kilo.”

Renginį vesianti Tolerantiško Jaunimo Asociacijos pirmininkė Jūratė Juškaitė sako, kad susitikimas labai svarbus ir pačiai bendruomenei, nes filmas – viena iš retai pasitaikančių galimybių pamatyti savo gyvenimo atspindžius didžiajame ekrane: „Tie, kuriems jau pasisekė pamatyti „Sangailės vasarą“, džiaugėsi išvydę veikėjus, panašius į save paauglystėje. Mes taip pat buvome pasimetę, tyrinėjome savo seksualumą, svajojom. „Sangailės vasara“ – viena iš nedaugelio galimybių susidurti su savo gyvenimo atspindžiais lietuviškai kalbančiame ekrane.“

A. Kavaitės juosta analizuoja Lietuvos kino erdvėje itin retai sutinkamas temas: sudėtingi paauglystės ieškojimai, pirmieji žingsniai suaugusiųjų pasaulyje, homoseksuali meilė ir subtili erotika. Susitikime režisierė pasakos, iš kur semiasi idėjų savo filmams, kodėl „Sangailės vasaroje“ vaizduojama dviejų merginų meilė, ką reiškia dirbti vyrų dominuojamoje kino industrijoje. Renginio dalyviai galės drąsiai užduoti jiems rūpimus klausimus.

Lietuvoje gimusi, bet nuo 1992 metų Prancūzijoje gyvenanti A. Kavaitė kaip režisierė debiutavo 2007 metais drama „Laiko garsai“, su kuria dalyvavo daugiau nei dvidešimtyje tarptautinių kino festivalių. 2015 metais už „Sangailės vasarą“ „Sundance“ filmų festivalyje menininkė laimėjo apdovanojimą kaip geriausia režisierė užsienio šalių vaidybinio filmo kategorijoje.

Renginys nemokamas. Daugiau informacijos apie renginį: https://www.facebook.com/events/1533156190267289/

Susitikimas su A. Kavaite – vienas iš Tolerantiško Jaunimo Asociacijos organizuojamos lyčių studijų vasaros mokyklos LYSA renginių. Daugiau apie vasaros mokyklą ir kitus atvirus renginius: www.facebook.com/vasarosmokykla. Manoteises.lt – oficialus vasaros mokyklos informacinis partneris.

Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Komentuoki