Atidaryti paeišką Grafinis elementas
Atidaryti paiešką Grafinis elementas
Uždaryti paieškos laukelį
Aktualu

Krišnaitai pasiekė, kad Lietuvos kariuomenė ruoštų vegetariškus patiekalus

Asociatyvi iliustracija, Ievos Budzeikaitės nuotr.

Dovydas Pancerovas, 15min.lt | 2016 01 14

Lietuvos kariuomenėje atsiras vegetariškas valgiaraštis. Tiek profesionalūs kariai, tiek šauktiniai galės rinktis patiekalus be mėsos, žuvies ir kiaušinių. Tai buvo nuspręsta po krišnaitų religinės bendruomenės skundo.

2015 metų spalį į Lietuvos lygių galimybių kontrolierę Agnetą Lobačevskytę kreipėsi Kėdainių miesto Krišnos sąmonės relinės bendruomenė.

Krišnaitai skunde rašė, kad priėmus sprendimą atnaujinti nuolatinę privalomąją karo tarnybą, į dalinius ateis daug skirtingų tikėjimų ir pažiūrų žmonių.

„Tarp jų bus ir išpažįstančių bei praktikuojančių Krišnos sąmonės judėjimą, pagrįstą privalomais principais, kurių vienas yra – Ahimsa – neprievartos principas, nurodantis maitintis vegetariškai – be mėsos, žuvies ir kiaušinių“, – aiškinama skunde, kurį pasirašė Kėdainių krišnaitų lyderis E.Pupkevičius.

Jis teigė, kad Lietuvos kariuomenės daliniuose nėra galimybės užtikrinti tokią mitybą, o tai esą pažeidžia šauktinių teisę į tikėjimo laisvę, religijos praktiką, filosofines pažiūras.

„Galima tiesiog atsisakyti mėsos, žuvies, kiaušinių patiekalų, maitintis tik tuo, kas yra siūloma prie šio maisto. Bet tai neužtikrina maistinių medžiagų balanso, dėl ko gresia ne tik jėgų neturėjimas, sveikatos būklės pablogėjimas“, – 15min sakė teisininkė Sandra Mulevičiūtė.

Ji pasakojo, kad pati kelerius metus maitinasi vegetariškai, tad dėl valgiaraščių sunerimę šauktinių tėvai kreipėsi, prašydami teisinės konsultacijos.

„Pirmiausia buvo išsiaiškintas tikslas: pasiekti, kad kariuomenėje būtų užtikrinama subalansuota vegetarinė mityba, paruošta pagal specialiai parengtą valgiaraštį lakto vegetarams“, – sakė S.Mulevičiūtė.

Krišnaitų lyderis E.Pupkevičius konstatavo, kad priešingu atveju „karo tarnybos atlikimas Krišnos sąmonę praktikuojančiam asmeniui – labai sudėtingas ir beveik neįmanomas uždavinys“.

Lygių galimybių kontrolierė A.Lobačevskytė pradėjo tyrimą dėl galimos diskriminacijos religijos ir pažiūrų pagrindu Lietuvos kariuomenėje.

Grafinis elements
Grafinis elements
Komentuoki