Atidaryti paeišką Grafinis elementas
Atidaryti paiešką Grafinis elementas
Uždaryti paieškos laukelį
Aktualu

LGBTQ+ bendruomenė Vilniuje liepos 11 dieną kviečia į solidarumo eitynes

Organizatorių nuotr.

Vilnius Pride 2020 organizacinė grupė | 2020 07 02
Komentarų skaičius

4

LGBTQ+ bendruomenės nariai kviečia prisijungti prie kitokių Pride eitynių – renginio organizatoriai pabrėžia, kad dabar „labiau nei bet kada yra svarbu eiti į gatves ir protestuoti prieš neteisybę vietiniame ir globaliame kontekstuose“. Organizatorių teigimu, „prieš rinkimus populiarumą bandančios išsaugoti politinės jėgos Lietuvoje ir visame pasaulyje bando paversti LGBTQ+ ir kitas pažeidžiamas bendruomenes savo taikiniu. Dėl to turime parodyti tarpusavio solidarumą ir reikalauti, kad mūsų teisės pagaliau būtų pripažintos.“

Liepos 11 dieną (šeštadienį) nuo vidurdienio eitynių dalyviai rinksis prie Katedros, nuo kur 13 val. jie pajudės link Seimo. Prie Seimo vyks protestas, bus kviečiami pasisakyti bendruomenės nariai.

Šiemet rengiamos LGBTQ+ solidarumo eitynės yra visų pirma protestas, tačiau išsaugomas ir nuo Pride neatskiriamas šventės elementas, skatinantis švęsti LGBTQ+ bendruomenės solidarumą. „Visuomenėje, kuri nenori, kad egzistuotume, ar bent nebūtume matomi, būti queer ir tuo didžiuotis yra protestas. Mes taip pat tikime, kad matomumas – rodant, kad Lietuvoje egzistuoja LGBTQ+ bendruomenė, ir nesame tik abstraktus konceptas – yra svarbus žingsnis kovojant su visuomenės priešišku nusistatymu,“ – komentuoja eitynių organizatoriai, ir su ironišku šūkiu „Demonstruokimės“ kviečia prie eitynių prisijungti LGBTQ+ bendruomenės narius, juos palaikančius žmones bei organizacijas.

„Mes – lesbietės, gėjai, biseksualūs, trans, queer, intersex, aseksualūs žmonės ir kiti – protestuojame ne tik tam, kad pagerintume savo asmeninę situaciją. Solidarumas mūsų bendruomenėse bei solidarumas už jų ribų yra ne mažiau svarbus. Tol, kol labiausiai šios sistemos marginalizuoti žmonės kenčia, negalime sakyti, kad pasiekėme kažkokį progresą. Turime protestuoti dėl geresnės ateities ir geresnio gyvenimo visiems“, – teigia renginio organizatoriai.

Renginiu norima atkreipti dėmesį į tai, jog pastaraisiais metais, nors LGBTQ+ asmenys tapo labiau matomi, jų teisinė situacija Lietuvoje nedaug pasikeitė – LGBTQ+ asmenų teisės kasdien pažeidžiamos, bendruomenės nariai demonizuojami politikų, jų rūpesčiai menkinami ir tildomi. Translyčiai asmenys vis dar laukia medicininės ir administracinės sistemos, kuri leistų be didesnių kliūčių teisėtai keisti lytį, ir patiria diskriminaciją ir transfobiją daugumoje kasdienio gyvenimo sferų, tarp jų – sveikatos priežiūros srityje ir darbe. LGBTQ+ žmonės vis dar laikomi vaikams pavojinga „propaganda“. Tos pačios lyties poros ir jų vaikai vis dar nepripažįstami valstybės.

Renginio organizatoriai kviečia visas ir visus solidarizuotis su LGBTQ+ žmonėmis Lietuvoje ir kartu demonstruotis, žygiuoti ir protestuoti liepos 11 dieną.

Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Komentuoki

 1. Fermin

  What’s up, its pleasant article about media print, we all
  understand media is a great source of facts. Achetez dès maintenant le nouveau Maillot France 2020/2021

 2. Margiris

  Matai kaip, bijo gerbiami komentatoriai marksizmo, lygių teisių prašymą prilygina ideologijos spaudimui. Viena diena metuose skiriama taikiam susiburimui kartu pasidžiaugti savo esatimi ir galimybę viešai kalbėti apie stigmatizuotas temas. Kai kuriems tos problemos ir atrodo “menkom skriaudom”, nes nesirįžta girdėti – jiems ir taip patogu gyventi heteronormatyvioje visuomenėje. Būvimas savimi nėra jokia gėda, niekas jūsų neverčia tuoktis su savo lyties atsovu ar keistis lytį. Nesikeis nei lietuviškumo samprata, nei šeimyninės vertybės, o kad gerbiamiems piliečiams gėda dėl kitų, tai čia jūsų problema.

 3. Tadas

  Ko šitu maršu jus norite pasiekti? Pakeisti santvarką, gauti daugiau teisių, ko??? Nepaisykite man apie tai, kad esate nuskriausti ir kažko negalite daugiau nei visa likusi visuomenės dalis. Jums svarbu rėkti ir šaukti apie priespaudą, kurios jūsų žiniai nėra. Man nusišvilpti ant to kaip ir su kuo jums gera. Jums netrukdoma viešai demonstruoti, kad esate gėjai, lesbijietės ar biseksualai. Jūsų judėjimas yra mūsų gėda, kad nesugebame ištraukti jūsų ketinimų į viešumą, kurie vienok nėra tokie nekalti. Jausmingas rėkimas dėl teisių yra gerokai nuvertintas, nes už to slypi “much bigger agenda”! Pritariu Dariui, kad LGBTQ+ judėjimas yra marksistinė atmata, kurios vieta yra istorijos sąvartyne!

 4. Darius

  Tarptautinis LGBT (lesbiečių, gėjų, biseksualų ir transeksualų) judėjimas faktiškai tapo internacionalinio komunistinio judėjimo įpėdiniu ir pakaitalu. Idėjinis ir oganizacinis paties LGBT judėjimo branduolys yra ideologiškai ir politiškai jam vadovaujantis etatinių aktyvistų avangardas. Nuo savo pirmtakų – profesionalių komunistinių revoliucionierių – jis skiriasi nebent tuo, kad jam nereikia veikti pogrindyje, o jo revoliucinis triūsas dosniai apmokamas ne tik privačių rėmėjų, bet ir daugelio valstybių mokesčių mokėtojų pinigais. Šių aktyvistų – judėjimo politinio elito – santykis su eiliniais nariais ir jų tariamai ginamais bei laisvinamais seksualinių mažumų atstovais yra lygiai toks pat, koks kadaise buvo komunistinio judėjimo vadų santykis su panašiai ginamais ir laisvinamais bei į kovą už ,,šviesią ateitį“ vedamais proletarais. Vieni ir kiti tėra laikomi įrankiais tik vadams žinomiems tikslams įgyvendinti.