Atidaryti paeišką Grafinis elementas
Atidaryti paiešką Grafinis elementas
Uždaryti paieškos laukelį
Aktualu

Manoteises.lt kviečia į aštuoniolika renginių festivalio „Nepatogus kinas“ metu

manoteises.lt | 2018 10 04

Žmogaus teisių portalas manoteises.lt kviečia į festivalį „Nepatogus kinas“ ir pristato programą „Drąsa kalbėti“ – drąsius dokumentinius filmus ir diskusijas kino teatruose.


Programoje žiūrovai sutiks šiandienos aktualijas atliepiančius filmus, kurias narsto influenceriai ar naujienų portalai, tačiau retai girdime apie jas kalbant pačius žmones, patyrusius šiuos žmogaus teisių pažeidimus, ar šių sričių ekspertus.

Dokumentinis filmas „Geresnis vyras“ kvies į Attiyos ir Steve’o susitikimą praėjus dvidešimtčiai metų po to, kai Steve’as terorizavo ir fiziškai smurtavo prieš Attiya. Po filmo septyniuose Lietuvos miestuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Varėnoje, Rokiškyje, Marijampolėje ir Ukmergėje vyks susitikimai „Pokalbiai apie smurtą šeimoje“, kuriuos ves žurnalistė Renata Šakalytė-Jakovleva. Visuose susitikimuose, išskyrus Kauną, dalyvaus ir Siga Mykolaitytė, kurios istorija pasakojama šių metų „Nepatogaus kino“ vaizdo klipe. Paauglystėje Sigai teko ginti mamą nuo smurtaujančio tėčio panaudojant prieš jį jėgą.

Šeštadienį žiūrovų Vilniuje laukia dokumentinio filmo „Seksas be sutikimo“ peržiūra, kuriame jaunų moterų lūpomis pasakojama, kas yra sutikimas turėti lytinių santykių ir ką reiškia seksas, kai tokio sutikimo nėra.

Po filmo vyks diskusija „Kas pasikeitė per metus nuo #MeToo?“, visos už filmo peržiūrą surinktos lėšos bus skirtos Julijos Kozlovos teisinei gynybai. Ši neurochirurgė prabilo apie seksualinį priekabiavimą rezidentūros Kauno klinikose metu. Šiuo metu Julija priversta gintis nuo jai mestų šmeižto kaltinimų. Renginio metu bus taip pat bus aukų dėžutė, paaukoti Julijos gyybai galima ir internetu.

Šiais metais portalas manoteises.lt kviečia atkreipti dėmesį ir į ekomonines žmogaus teises bei klausia, kaip nutinka, kad Lietuvoje augant ekonomikai jau ne pirmus metus, didėja ir skurdas? Filmas „Nemokamų pietų visuomenė“ bandys įtikinti, kad skurdo problemą spręsti galima įvendant universalias bazines pajamas – kai valstybė kiekvienam, nepriklausomai nuo pajamų, skiria tam tikrą sumą pinigų. Apie tai diskutuosime Kaune, debatuosime Vilniuje, sostinėje bus ir paskutinė su filmu susijusi diskusija „(Ne)išvegiamas skurdas?“.

Penkiuose miestuose – Vilniuje, Kaune, Šiauliuose, Panevėžyje ir Ukmergėje – diskutuosime ir apie diskriminaciją darbe. Filmas „Darbo ribos“ pasakos apie darbus, kuriuos Čekijoje dirbdami žmonės išleidžia daugiau nei uždirba, o dirbdami patiria ir diskriminaciją. Diskusijose „Diskriminacija darbe: ką turėčiau žinoti?“ kalbėsime apie realius LGBT, negalią turinčių žmonių diskriminacijos atvejus. Ką daryt tokiais atvejais pasakos Lygių galimybių kontolieriaus tarnybos teisininkai.

Programą iš viso lydės 18 diskusijų, debatų, pokalbių.

Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Komentuoki