Atidaryti paeišką Grafinis elementas
Atidaryti paiešką Grafinis elementas
Uždaryti paieškos laukelį
Skaitinys

Nekaltybė ir kitos mitinės būtybės (projektas „Apie žmones iš naujo“)

Miglė Anušauskaitė | 2016 05 11
Komentarų skaičius

3

 

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

Šio komikso fundatorius – Jonas Lekevičius.

Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Komentuoki

 1. Dimitris Voutsinos

  Labas viskas!
  Galima … translate this in English. My friend explained it to me and I like it very much and I would like to share it with my non Lithuanian friends!
  Aciu labai!

 2. Miglė

  Sveiki,

  aš nemanau, kad abstrakčios sąvokos yra blogai – toli gražu. Ir apsieiti be jų išvis vargu ar įmanoma. Čia komiksas apie nepamatuojamą jų vartojimą, kai į jas nurodoma kaip į galutinę instanciją net nepasidomėjus nei konkrečia situacija, nei tų sąvokų turiniu.
  “Laimingesnius” – turėjau omeny, kad galima galvoti, kaip žmonėms būtų geriau, o kaip blogiau, galimai atsiklausiant ir pačių žmonių. Pvz šeima apskritai lyg ir gerai. Tačiau kokiose šeimose žmonėms augti geriau? Kokiose blogai? Ką galime padaryti, kad tų, kuriose gyventi gera, būtų daugiau? “Prasmingesnius” pridėjau, kad truputį “prasiskiestų” tas hedonizmo atspalvis, kuris dažnai siejamas su laime. T.y. paprastai žmonės labiau nori valgyti picą ir žiūrėti serialus negu rašyti kursinį, bet parašę kursinį gali jaustis ir save vertinti geriau. Aišku, čia irgi teoriniai svarstymai, bet, viena vertus, tokie, kuriuos galima palyginti neblogai susieti su tuo, kaip žmonės gyvena ir kaip savo gyvenimus vertina, o kita vertus, kaip jau minėjau, aš ir nenoriu oponuoti abstraktiems dalykams. Aišku, gal ir komikso formatas pernelyg supaprastina dalykus (arba man nepavyko jo gerai išnaudoti).

  O apie paauglių indoktrinaciją tai nelabai supratau.

 3. Arūnas

  “[…] sprendimus, kurie padarytų žmonių gyvenimus laimingesnius ir prasmingesnius”. Laimė ir prasmė yra tie patys “abstraktūs dalykai”, kuriems oponuojama. Taip pat ir kitos sąvokos – nauda, raiškos laisvė ir pan. Suprantu, kad piešinukai yra skirti paauglių indoktrinacijai per emocijų sužadinimą, bet gal būtų galima juose ir nuoseklumo prisilaikyti? Ačiū.