Atidaryti paeišką Grafinis elementas
Atidaryti paiešką Grafinis elementas
Uždaryti paieškos laukelį
X

Paremk portalą manoteises.lt!

Ir tau patinka manoteises.lt? Paremk portalą, skirdama (s) 1,2 % gyventojų pajamų mokesčio Lietuvos žmogaus teisių centrui. Nes kiekviena istorija svarbi!

Reklaminis baneris Reklaminis baneris
Aktualu

Penktadienį – specialus „Nepatogaus kino“ seansas „gallery 1986”

Filmo „KIKI“ stop kadras.

Filmo „KIKI“ stop kadras.

manoteises.lt | 2022 06 02

„Baltic Pride“ eitynių išvakarėse festivalis „Nepatogus kinas“ kartu su „gallery 1986” kviečia į filmą + pokalbį. Penktadienį, birželio 3–osios vakare, įspūdingoje erdvėje bus galima pamatyti Sara Jordenö filmą „KIKI“, įkvėpsiantį pokalbiui apie naktinę kultūrą ir LGBTQ+ bendruomenę Lietuvoje.

Ankstyvais devyniasdešimtaisiais lotynų ir afroamerikiečių LGBTQ jaunimas Niujorke rinkosi Christopher gatvės prieplaukoje – čia jie rengė ballroom pasirodymus, kuriuos išgarsino Madonna savo vaizdo klipe „Vogue“ ir Jenny Livingstono dokumentinis filmas „Paris is Burning“. Praėjus 25–eriems metams po šių kertinių kultūrinių įvykių, nauja ir visiškai kitokia LGBTQ karta sukūrė naują meno aktyvizmo subkultūrą – „Kiki“ sceną.

Filmo „KIKI“ stop kadras

Filmo „KIKI“ stop kadras

Sara Jordenö filmas „KIKI“ ketverius metus seka septynių šios bendruomenės narių gyvenimą – jų pasiruošimus įspūdingiems pasirodymams, jų kovas su benamyste, ligomis ir prietarais, jų laimėjimus siekiant politinės įtakos ir įtvirtinant lyčių išraiškų įvairovę. Filme sutinkame „Haus of Pucci“ įkūrėją Twiggy Pucci Garçon, o taip pat Chi Chi, Gia, Chris, Divo, Symba ir Zariya. Kiekvienas iš šių nepaprastų jaunų žmonių pasakoja savo išskirtinę ir galingą asmeninę istoriją, kuri nušviečia ne tik „Kiki“ sceną, bet ir iš esmės visą lotynų bei afroamerikiečių LGBTQ jaunimo „queer“ gyvenimą JAV.

Filmo „KIKI“ stop kadras.

Filmo „KIKI“ stop kadras.

Filme nagrinėjami istoriniai ir šiandieniniai JAV kontekstai „Nepatogaus kino“ rengėjus paskatino pakviesti pasikalbėti ir apie Lietuvos naktinį gyvenimą, kultūrą, meną LGBTQ+ bendruomenėje – jos aktualijas, istoriją, saugumą, iššūkius, laimėjimus, vietines ir tarptautines praktikas. Tad prieš pat filmo seansą žiūrovai bus pakviesti pokalbiui, prie kurio prisijungs queer vakarėlių ir „SapfoFest“ organizatorės Vika Matuzaitė ir Dovilė Lapinskaitė, menininkas ir visuomenės veikėjas Denisas Kolomyckis, viena iš „Kaunas Pride“ ir queer festivalio „Kreivės“ organizatorių Viktorija Kolbešnikova, kuratorius, meno vadybininkas ir kultūros žurnalistas Edvinas Grinkevičius.

Birželio 3 d., penktadienį, diskusija ir filmo peržiūra vyks „gallery 1986” (Kauno g. 32, Vilnius), renginio pradžia: 20 val., bilietai: https://bit.ly/3wWHsay. Renginį remia Vilniaus miesto savivaldybė.

Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Komentuoki