Atidaryti paeišką Grafinis elementas
Atidaryti paiešką Grafinis elementas
Uždaryti paieškos laukelį
Aktualu

Po humanistinės santuokos ceremonijos beveik 20 000 žmonių paliudijo Albino ir Vitaliaus santuoką internete

Vitaliaus ir Albino santuokos liudijimas, Erikos Gabalytės nuotr.

Vitaliaus ir Albino santuokos liudijimas, Erikos Gabalytės nuotr.

manoteises.lt | 2024 04 15
Komentarų skaičius

1

Penktadienį humanistinėje ceremonijoje žiedus su savo partneriu sumainęs Vitalius sako nebuvo pasiruošęs tokiai gerumo bangai. Po ceremonijos penkiasdešimt dvejus metus kartus praleidusi pora jautiesi dėkingi bei ilgai negalėjo užmigti.

„Labai sunku apsakyti žodžiais, kaip jaučiamės po penktadieninės jausmų Niagaros. Žinojom, kad būsim geranoriškoje draugijoje, tačiau visi lūkesčiai pasirodė niekingi, palyginus su tuo, ką patyrėme. Tikrai nebuvom tam psichologiškai pasiruošę“, – sakė septyniasdešimties Vitalius.

Dar penktadienį ceremonijos metu Vitalius prisipažino, kad pora visą gyvenimą pragyveno tarsi bunkeryje – tarsi būtų gyvenusi du gyvenimus: vieną gyvenimą, kur mėgavosi savo profesija bei pomėgiais, antrasis – tarsi bunkeryje, apkasuose, laukiant, kurią akimirką gali kas nors užpulti.

Vitalius ir Albinas

Vitalius ir Albinas

„Nežinau kaip galėtume atsidėkoti tiems, kurie surengė šitą didingą Šventę, kaip atsidėkoti susirinkusiems, rodos per maža būtų kiekvieną dar sykį apkabinti, paspausti ranką… Kaip padėkoti visiems, kurie liudija mūsų santuoką internete. Grįžę namo, nors pavargę ir laimingi, bet ilgai neužmigom… Ačiū visiems! Nenuleižiam rankų! Dabar jau tikrai jie negalės nuleisti mūsų balso negirdomis.“

Albinui ir Vitaliui surengta šventė – ne vienintelis visuomenės palaikymo ženklas. Iš karto po ceremonijos žmogaus teisių portale manoteises.lt pasirodė kvietimas paliudyti Albino ir Vitaliaus santuoką elektroniniu būdu. Tokį santuokos liudijimą per savaitgalį pasirašė beveik 20 000 žmonių.

„Žinau, kad Albinas ir Vitalius yra nuoširdžiai dėkingi kiekvienam pasirašiusiam. Jiems tai ir palaikymo ženklas, ir parodymas, kad Lietuva keičiasi, nepaisant to, kad politikai iki šiol nesugebėjo priimti taip reikalingų įstatymų, kurie jiems leistų sudaryti partnerystę ar santuoką ne tik visuomenės, bet ir valstybės akyse. Labai kviečiu nesustoti: jei dar nepasirašėte, pasirašykite ir paraginkite tai padaryti savo artimuosius bei draugus. Parodykime Albinui ir Vitaliui kiek daug žmonių vertina jų meilę, atsidavimą bei įsipareigojimą vienas kitam“, – sako Lietuvos žmogaus teisių centro direktorė Jūratė Juškaitė.

Jūratė Juškaitė, asmeninio archyvo nuotr.

Jūratė Juškaitė, asmeninio archyvo nuotr.

Lietuva išlieka viena iš 5 Europos Sąjungos valstybių, kuriose tos pačios lyties poros negali sudaryti partnerystės ar susituokti. Praėjusiais metais tos pačios lyties partnerystę reglamentuojančių įstatymų paketas priimtas Latvijoje.

Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Komentuoki

  1. Ruta

    Meile yra meile