Atidaryti paeišką Grafinis elementas
Atidaryti paiešką Grafinis elementas
Uždaryti paieškos laukelį
Aktualu

Pristatoma knyga „Moterys, kūrusios Lietuvą“

manoteises.lt | 2020 03 05

Minint Tarptautinę moterų solidarumo dieną, visuomenei pristatoma knyga „Moterys, kūrusių Lietuvą“. Knygą rengė lyčių lygybės eksperčių bei menininkių komanda iš Lygių galimybių plėtros centro. Pristatyme bus ne tik aptariamas pats leidinys, bet ir diskutuojama, ar padidėjęs visuomenės dėmesys moterų teisių ir jų pasiekimų istorijai žymi tikrus pokyčius? O gal tai tik mada?

„Kai prieš dvejus metus socialiniuose tinkluose pradėjome viešinti projektą „Moterys, kūrusios Lietuvą“ – visuomenės mažai žinomų, bet nusipelniusių moterų gyvenimų aprašymus ir dailininkės Akvilės Malukienės nupieštus jų portretus – mus pasiekdavo viena ir ta pati žinia „nieko apie jas nežinojau“. Tokia reakcija visai nestebino. Skelbtą informaciją reikėjo ne šiaip surinkti. Ją teko atkasti ir, nuvalius dulkes, įvilkti į sakinius, kurie aktualizuotų šimtmetį trukusias moterų pastangas“  – sako Lygių galimybių plėtros centro ekspertė ir knygos sudarytoja Aurelija Auškalnytė

Didelis susidomėjimas moterų istorijomis, viešintas valstybės ir moterų balsavimo šimtmečio proga, paskatino socialiniams tinklas skirtą projektą perkelti į popierinį leidinį. Knygoje rasite 100 savo darbu prie Lietuvos kūrimo – meno, mokslo, sporto, kultūros ir kitų sričių puoselėjimo – per paskutinį šimtmetį prisidėjusių moterų istorijas.

Lyčių lygybės ekspertė Margarita Jankauskaitė įspėja, kad tai „nėra sėkmės istorijos ar pergalingos kovos triumfo liudijimas. Veikiau veidrodis, kuris atspindi šiandienes sistemines lyčių nelygybės problemas ir primena, kad gyvenimas gerėja ne visoms moterims ir ne visoms vienodai.“

Knygą leidžiama sutelktinio finansavimo pagalba – po pristatymo knygas paštu gaus daugiau kaip 250 žmonių, parėmusių idėją. Jas bus galima atsiimti arba įsigyti ir pristatymo metu.

Kovo 6 d., nuo 15 iki 18 h. Lygių galimybių plėtros centre, atmenant šimtmečius trukusį nematomą moterų darbą, naujos knygos bus siuvinėjamos vilnoniais siūlais. Tokį neįprastą veiksmą leis padaryti unikalus knygos dizainas. Beje, būtent vilnoniais siūlais kadaise savo pirmąją knygą pati susiuvo Žemaitė.

Knygos pristatymas ir diskusija vyks Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos III a., Renginių erdvėje, kovo 8 d., 15:00 h.

Diskusijoje dalyvaus Aurelija Auškalnytė, Margarita Jankauskaitė, knygos dizainerė ir maketuotoja Jurgita Juodytė bei Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto profesorė Dovilė Jakniūnaitė;

Diskusiją moderuos Lietuvos žmogaus teisių centro komunikacijos vadovė Jūratė Juškaitė.

Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Komentuoki