Atidaryti paeišką Grafinis elementas
Atidaryti paiešką Grafinis elementas
Uždaryti paieškos laukelį
X

Paremk portalą manoteises.lt!

Ir tau patinka manoteises.lt? Paremk portalą, skirdama (s) 1,2 % gyventojų pajamų mokesčio Lietuvos žmogaus teisių centrui. Nes kiekviena istorija svarbi!

Reklaminis baneris Reklaminis baneris
Aktualu

Startuojantis Vilniaus queer festivalis „Kreivės“ kviečia susipažinti su LGBT+ judėjimo herojais

Filmo „Prisimenant vyrą“ akimirka.

manoteises.lt | 2018 09 12
Komentarų skaičius

1

Prasideda penktasis Vilniaus queer festivalis „Kreivės“. Festivalio rengėjai į kino programą surinko filmų apie išskirtines LGBT+ judėjimo asmenybes bei parengė specialią programą vaikams ir paaugliams. Vilniečiai ir miesto svečiai taip pat kviečiami į diskusijas, kreivos kūrybos skaitymus, parodą ir LGBT+ draugišką vakarėlį. Bilietas beveik į visus renginius – auka nuo 1 ct.

„Šiais metais žiūrovams paruošėme programą „Herojai“, kurioje pristatome žmones, be kurių daugelio mūsų gyvenimas būtų kitoks. Jie galbūt mažai žinomi Lietuvoje, tačiau reikšmingai prisidėjo prie queer judėjimo ar feminizmo plėtros. Šia programa siūlome susipažinti su savo istorijos herojais“, – sako vienas iš festivalio organizatorių Augustas Čičelis.

„Herojų“ programoje žiūrovai pamatys filmą „Marshos P. Johnson mirtis ir gyvenimas“, kuris supažindina su Marsha P. Johnson, translyte moterimi dalyvavusia Stonewallo riaušėse bei 1970 m. kartu su bendražygiais Niujorke rengusia pirmąsias pasaulyje LGBT eitynes. Šioje programoje žiūrovai taip pat ras ir filmą „Teresės gyvenimai“ apie Thérèse Clerc, iškilią prancūzų aktyvistę, kuri visą gyvenimą kovojo už abortų legalizavimą, moterų lygybę ir LGBT teises. Programa kvies susipažinti su herojais iš Australijos -– Timu Conigrave ir Johnu Caleo bei jų AIDS epidemijos patirtimi filme „Prisimenant vyrą“, pažvegelgti į septyniasdešimtųjų Ameriką filme „Jūsų seserybėje“.

Akimirka iš filmo „Teresės gyvenimai“.

Pirmą kartą „Kreivės“ į filmus kvies jaunuosius žiūrovus – vaikams ir paaugliams parengta keturių trumpametražių filmų programa. Ji, anot organizatorių, tiks ir jauniesiems žiūrovams, ir jų tėvams ar globėjams.

„Džiugu, kad filmų kūrėjai vis daugiau atkreipia dėmesį ir į jaunesniąją auditoriją, kuriai bręstant kyla daugybė klausimų apie save ir aplinkinius. Šie keturi filmai skirti vaikams ir paaugliams, tačiau tiks ir suaugusiems, norintiems geriau suprasti vaikus ir paauglius, kurių gyvenimas pasisuka šiek tiek kitaip nei įprasta“, – sako A. Čičelis.

Festivalyje jau tradiciškai bus galima pamatyti konkursinę trumpametražių filmų programą. Geriausią filmą renka festivalio žiuri – rašytoja Aušra Kaziliūnaitė, prof. Natalija Arlauskaitė, vienintelio LGBT festivalio Rusijoje organizatorė Tatyana Shmankevich bei queer aktyvistė iš Baltarusijos Svetlana Gatalskaya.

Į festivalį pristatyti savo ekstravagantišką filmą „Mano mama rožinė“ atvyksta režisierė iš Danijos Cecilie Debell. Kitas festivalio svečias režisierius Nocolas Gerifaud pristatys savo jautrų ir labai asmenišką kino pasakojimą „Pamatysi pavasarį“.

Be filmų programos, žiūrovai kviečiami į diskusijas, parodą ir vakarėlį.

Rugsėjo 13 d. diskusijoje „Matuojant visuomenės temperatūrą“ bus aptariami neseniai queer bendruomenę Lietuvoje supurtę padegimai ir svarstoma, kokie turėtų būti artimiausi queer bendruomenės politiniai tikslai.

Rugsėjo 14 d. lankytojų laukia „Kreivi skaitymai“ bei vakarėlis „K/reivas“. Rugsėjo 15 d. – diskusija apie LGBT meną ir aktyvizmą.

Festivalio uždarymo dieną – rugsėjo 16-ąją – atidaroma jaunų kūrėjų iš Ukrainos paroda „+26: Am I My Generation?“. Menininkai Gorsad, Anton Karyuk, Yulia Krivich ir Lena Siyatovska – gyvenantys po sovietmečio, bet dar ne tūkstantmečio kartos atstovai. Lietuvoje šios kartos žmones galima pavadinti Nepriklausomybės karta. O kaip juos apibūdinti Ukrainoje? Paroda veiks iki rugsėjo 28 dienos Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos projektų erdvėje „Sodų 4“.

Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Komentuoki

  1. evil

    kodel nepabando tokiu festivaliu Riade? Slabo?