Atidaryti paeišką Grafinis elementas
Atidaryti paiešką Grafinis elementas
Uždaryti paieškos laukelį
X

Paremk portalą manoteises.lt!

Ir tau patinka manoteises.lt? Paremk portalą, skirdama (s) 1,2 % gyventojų pajamų mokesčio Lietuvos žmogaus teisių centrui. Nes kiekviena istorija svarbi!

Reklaminis baneris Reklaminis baneris
Aktualu

Švietimo ministerija raginama vadovautis mokslu

Akcijos akimirka, Gedimino Andriukaičio nuotr.

2016 08 03

Grupė protestuotojų ragino Švietimo ir mokslo ministeriją priimti mokslu grįstą lytiškumo ugdymą programą. Rankose laikydami elektros lemputes, protestuotojai kvietė vadovautis mokslo šviesa, o ne religinėmis dogmomis.

„Protesto akcija siekiame priminti ministerijos atsakomybę parengti mokslinius standartus atitinkančią programą, remtis Pasaulio sveikatos organizacijos rekomendacijomis, o ne bažnyčios dogmatiškomis, šiuolaikinių standartų neatitinkančiomis praktikomis, kuriomis remtasi iki šiol“, – sako viena iš protesto akcijos organizatorių Simona Gaidytė iš Lietuvos žmogaus teisių centro.

Akcija surengta į ministeriją renkantis darbo grupės nariams, kurie šiandien turėtų parengti galutinę Sveikatos bei lytiškumo ir rengimo šeimai programą ir perduoti ją ministrei Audronei Pitrėnienei, kuri ją patvirtins arba atmes.

Apie dvidešimt akcijos dalyvių laikė į orą iškėlę elektros lemputes bei vienas po kito apsisukdami iš ant nugarų prikabintų užrašų suformavo savo palinkėjimą darbo grupės nariams – „Mokslas lai apšviečia lytinį ugdymą Lietuvoje“.

„Akciją surengėme, nes programoje vengiama skirti dėmesio kai kuriems lytiškumo aspektams, pavyzdžiui kontracepcijai, sveikatos dalyje nėra beveik jokios Lietuvai itin reikalingos prevencijos dėl psichikos sutrikimų, savižudybių. Negalvojama apie kokybišką ir veiksmingą programos įgyvendinima: nėra aiškių reikalavimų specialistams, kurie ją įgyvendins, nenumatytas minimalus skiriamų pamokų skaičius kasmet“, – teigė Lietuvos psichologijos studentų asociacijos atstovė Jūratė Laukytė.

Jau anksčiau žmogaus teises ginančios organizacijos kritikavo programos rengėjus dėl šeimos siejimo su santuoka, kuri, anot jų, pristatoma kaip tinkamiausia šeimos forma, negatyvaus požiūrio į apsaugos nuo lytiškai plintančių infekcijų priemones, ankstyvų gimdymų prevenciją.

Statistikos departamento duomenimis, 2014 m. iš tūkstančio 15-19 m. merginų gimdė 13,3. Pagal šį rodiklį Lietuva yra aštunta nuo galo Europos Sąjungoje ir du kartus lenkia tokias šalis kaip Danija, Olandija ar Prancūzija.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenis, 2014 m. pusė lytiškai plintančiomis infekcijomis užsikrėtusių žmonių – jaunimas iki 29 m.

Akcijoje taip pat dalyvavo Lietuvos mokinių parlamento, Vilniaus universiteto studentų atstovybės programos „Be etikečių“, Lietuvos liberalaus jaunimo, Lygių galimybių plėtros centro, „Psichikos sveikatos perspektyvų“, Tolerantiško Jaunimo Asociacijos atstovai.

Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Komentuoki