Atidaryti paeišką Grafinis elementas
Atidaryti paiešką Grafinis elementas
Uždaryti paieškos laukelį
Aktualu

Trečdaliu daugiau Seimo narių skelbia, su kuo susitinka darbo metu

LR Seimas, Julius Kalinskas, 15min.lt nuotr.

„Transparency International“ Lietuvos skyrius | 2018 03 07

Seimo rudens sesijos metu trečdaliu daugiau parlamentarų skelbė apie savo susitikimus su interesų grupėmis ir registruotais lobistais.

Rudenį šiuos susitikimus viešino 60 parlamentarų, pavasarį – 45. Tai paaiškėjo „Transparency International“ Lietuvos skyriui (TILS) peržiūrėjus Seimo narių oficialius darbo kalendorius, asmenines svetaines ir svetainę manosusitikimai.lt.

Du trečdaliai (41 iš 60) susitikimus viešinančių parlamentarų Seime dirba pirmą kadenciją. Būtent šių politikų susitikimai sudaro didžiąją dalį (390 iš 496) visų viešai skelbiamų susitikimų.

Daugiausiai susitikimų, kaip ir pavasario sesijos metu, skelbė Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Simonas Gentvilas – 47. Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis paskelbė 39 susitikimus, Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis – 37, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos nariai – Arūnas Gumuliauskas – 27, Rima Baškienė ir Vytautas Bakas – po 19 susitikimų.

8 iš 10 visų susitikimų paskelbė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (259 iš 496 susitikimų) ir LR Liberalų sąjūdžio (113 iš 496) frakcijų nariai.

Trys ketvirtadaliai (77 proc.) Liberalų sąjūdžio ir daugiau negu pusė (57 proc.) Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijų narių yra deklaravę bent po vieną susitikimą.

Savo susitikimus viešino 3 iš 7 Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos narių, 7 iš 31 Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai, 2 iš 12 Lietuvos socialdemokratų darbo frakcijos narių. Frakcijoje „Tvarka ir teisingumas“ susitikimus viešino 1 iš 7, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijoje 1 iš 8, mišrioje Seimo narių grupėje 3 iš 6.

Kaip ir pavasario sesijos metu, daugiausiai paskelbtų susitikimų vyko su verslo asociacijomis bei verslininkais (191), NVO atstovais (140), mokslo (81) ir religinių bendruomenių atstovais (20) bei profsąjungomis (16).

Apie savo susitikimus su registruotais lobistais (4) skelbė 4 politikai: Simonas Gentvilas, Rūta Miliūtė, Monika Navickienė, Algirdas Sysas.

Analizuojant Seimo narių darbotvarkes buvo skaičiuojami politikų 2017 m. rugsėjo 10 d. – 2018 m. vasario 16 d. oficialiuose darbo kalendoriuose, asmeninėse svetainėse ir svetainėje manosusitikimai.lt daryti įrašai, kuriuose nurodyta, su kokiomis interesų grupėmis jie susitiko.

Tumpą rezultatų apžvalgą galite rasti čia, daugiau informacijos apie atliktą studiją – čia.

Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Komentuoki