Atidaryti paeišką Grafinis elementas
Atidaryti paiešką Grafinis elementas
Uždaryti paieškos laukelį
Aktualu

Vilniaus meras diskriminavo asmenis su negalia

R. Šimašius. Luko Balandžio nuotr./15min.lt nuotr.

manoteises.lt | 2017 03 09

Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius diskriminavo asmenis su negalia darbo skelbime. Tokį sprendimą priėmė Lygių galimybių kontrolierė. Ieškodamas Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direktoriaus, jis nurodė, kad kandidatai privalo gebėti važiuoti dviračiu.

Tyrimas pradėtas gavus pareiškėjo skundą, kuriame teigiama, kad dėl tokio reikalavimo jis negalėjo dalyvauti konkurse, nes jam nustatytas neįgalumas.

Lygių galimybių įstatymas numato, kad darbdavys privalo taikyti vienodus atrankos kriterijus ir sąlygas, neatsižvelgdamas į asmens negalią. Atsižvelgiant į tai, tyrimo metu buvo vertinama: 1) ar Vilniaus miesto meras tinkamai vykdė įstatyme numatytą pareigą priimdamas potvarkį dėl pareigybės aprašymo; 2) ar darbo skelbime nurodyti reikalavimai nepagrįstai neapriboja asmenų su negalia galimybių užimti siūlomas pareigas.

Vilniaus meras R. Šimašius teigė, kad potvarkiu patvirtintame pareigybės aprašyme numatytas reikalavimas nurodytas atsižvelgiant į būtinybę šios įstaigos vadovui prižiūrėti didelę bei skirtingo reljefo teritoriją, organizuoti joje aplinkosauginę, mokslinę, pažintinę-rekreacinę, edukacinę veiklą. Jo nuomone, mobilumas ir gebėjimas važiuoti dviračiu direktoriui yra objektyvus ir būtinas reikalavimas tinkamam tiesioginių funkcijų vykdymui užtikrinti. Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorių pavaduojantis Arvydas Darulis sakė, kad, atsižvelgiant į tai, jog susisiekimas automobiliu Pavilnių ir Verkių regioninių parkų teritorijoje yra draudžiamas arba apribotas, reikalavimas gebėti važiuoti dviračiu numatytas kaip naudojimasis alternatyvia transporto priemone. Atsakyme nepaaiškinta, kodėl kaip alternatyvi transporto priemonė numatyta tik dviratis, o ne kitos judėjimą palengvinančios priemonės, kuriomis galėtų naudotis ir asmenys su negalia.

Nustatyta, kad pareigybės aprašyme nebuvo numatyta teritorijų priežiūros vykdymo funkcija, priešingai, jame nurodytas vadovavimas ir organizavimas. Todėl įtvirtintas reikalavimas – gebėti važiuoti dviračiu – negali būti siejamas su direktoriaus pareiginių funkcijų vykdymu.

Lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė teigia: „Vilniaus miesto savivaldybės mero veiksmai negali būti pateisinami. Visi asmenys, nepaisant negalios, turi teisę į darbą lygiai su kitais asmenimis ir kiekvienas darbdavys be išlygų privalo šią teisę užtikrinti. Ši situacija rodo, kad kiekvienas darbdavys, numatydamas reikalavimus darbuotojams, privalo atidžiai apgalvoti, ar visi reikalavimai yra pagristi bei neapriboja asmenų, tarp jų ir asmenų su negalia, teisių į darbą.“

Kontrolierė Vilniaus miesto savivaldybės merui siūlo panaikinti potvarkiu patvirtintą Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcijos direktoriaus pareigybės aprašymo diskriminuojantį reikalavimą.

Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Komentuoki