Atidaryti paeišką Grafinis elementas
Atidaryti paiešką Grafinis elementas
Uždaryti paieškos laukelį
Aktualu

Vilniuje įteikti pirmieji LGBT apdovanojimai verslui

LGBT apdovanojimų verslui atidarymas. Nuotraukoje: Dr. Peter Baksy, Austrijos ambasadorius Johann Spitzer, Tolerantiško Jaunimo Asociacijos pirmininkė Jūratė Juškaitė, Lauros Vansevičienės nuotr.

Tolerntiško Jaunimo Asociacija | 2014 12 10

Žmogaus teisių dienos proga Austrijos ambasadoje Vilniuje įteikti apdovanojimai LGBT (lesbietėms, gėjams, biseksualams ir translyčiams asmenims) draugiškoms Lietuvos įmonėms. Iš šešiasdešimt penkių gerai žinomų įstaigų, penkios pagerbtos specialiai šiai progai sukurtais menininkės Gabrielės Gervickaitės koliažais. Pirmieji LGBT apdovanojimai – dalis Tolerantiško Jaunimo Asociacijos (TJA) projekto, kurio metu įmonės ir organizacijos kviečiamos pasirašyti memorandumą, išreiškiantį palaikymą LGBT bendruomenei.

Pirmasis LGBT draugiškas prekės ženklas – jau prekyboje

Apdovanojimą už pirmąjį LGBT draugišką prekės ženklą „Sviestas sviestuotas“ pelnė kaunietės Milda Beržanskaitė – Kašėtienė ir Dovilė Stonė. Universitetą baigiančios jaunosios verslininkės pirmosios Lietuvoje pradėjo gaminti veganišką riešutų sviestą: „Manom, kad svarbu ne tik būti draugiškiems visiems žmonėms, nepriklausomai nuo jų lytinės tapatybės ar orientacijos, bet ir nebijoti apie tai kalbėti.“ Verslininkės sakė tokiu būdu norėjusios išreikšti ne tik individualią, bet ir bendrą savo verslo poziciją. „Smagu, kad vis daugiau verslų ir ne tik verslų nebijo išsakyti savo nuomonės“, – sakė viena iš „Sviestas sviestuotas“ partnerių Dovilė Stonė.

Įmonė „Login“: svarbu, kaip jaučiasi darbuotojai

Apdovanojimą iš Austrijos ambasadoriaus Johann Spitzer rankų priėmusi UAB „Login“ direktorė Ieva Dirvonskaitė teigė, kad bet kokiam geram verslininkui svarbu, kaip jo įmonėje jaučiasi darbuotojai. „Juk tik tada, kai darbuotojai yra mėgstami, vertinami ir skatinami, taip pat kai įmonėje jaučiasi saugūs, jie gali siekti gerų rezultatų ir taip prisidėti prie įmonės sėkmės. Taigi tai – abipusė nauda, tiek kiekvienam žmogui, tiek verslui“, – teigė I. Dirvonskaitė, didžiausią IT konferenciją Baltijos šalyse organizuojančios įmonės vadovė.

Vilniuje – daugiau LGBT draugiškų barų ir restoranų

Renginyje pristatytas ir jau antrasis „LGBT friendly Vilnius“ žemėlapis, kuriame sužymėti Vilniaus barai, klubai ir restoranai, išreiškę palaikymą LGBT bendruomenei. Kino režisierius Romas Zabarauskas, kartu su TJA perleidęs vilniečių ir Vilniaus svečių pamėgtą žemėlapį, šią iniciatyvą vertina kaip puikų verslo ir LGBT bendruomenės bendradarbiavimą: „Prisijungusios kavinės skatina toleranciją savo pačių aplinkoje, o LGBT bendruomenė bei palaikantys žmonės dažniau nepasiklysta ir užsuka į šias vietas“, – teigė akcijos iniciatorius.

Renginyje taip pat apdovanoti Šiauliuose įsikūrusio kirpimo salono „Madam Fu Fu“ vadovė Olga Kalvelė, VŠĮ „Naratyvas“ direktorius Romas Zabarauskas bei „Cozy“ restorano vadovas Bernie ter Braak.

Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Komentuoki