„Visų šeimų diena” gegužės pradžioje švenčiama 22 valstybių ir 48 miestuose visame pasaulyje. Lietuvoje ją organizuoja VšĮ Įvairovės ir edukacijos namai.
2014 m. gegužės 8‒10 dienomis Vilniuje vyko įvairūs renginiai: šventinis atidarymas su Švedijos ambasadorės Cecilios Ruthström-Ruin pasveikinimu, spaudos konferencija su žmogaus teisių aktyvistais, teisinis seminaras advokatams ir kelionė-pasaka „Spalvotos gatvės”, pritaikyta įvairioms šeimoms.
„Man tai labai šviesi šventė, suvedanti kartu nuostabius, šviesius žmones”, – sakė dalyvė Julita, šventėje įkūnijusi Pepę Ilgakojinę. Kartu su Skrybėliumi (Ignu), jiedu sekmadienį vedė nuotykinę ekskursiją Vilniaus gatvėmis.
Nepaisant permainingo oro, suaugusieji, vaikai, kūdikiai ir naminiai gyvūnai aplankė įvairių spalvų stoteles (geltoną-oranžinę-raudoną-mėlyną ir t. t.). Nuo lietaus glausdamiesi po Prezidentūros prieangio stogu, dalyviai spėliojo Skrybėliaus smuiku griežiamus motyvus, dainavo dainas ir šoko. Uždraustos knygos vaikams „Gintarinė širdis” autorė Neringa Dangvydė paskaitė pasaką „Mergaitė su baltomis pirštinaitėmis” ‒ apie senelių šeimoje stebuklingu būdu iš jų kraujo lašų gimusią mergaitę, kuri iš pradžių jautėsi atstumta mokykloje dėl kitokios spalvos rankų, bet paskui susidraugavo su bendraklasiais. Klausytojai čia pat suvaidino pagal ją improvizuotą spektaklį.
Šventės dalyvės Lenos manymu, šeima yra didelė vertybė daugumai žmonių, ir nors visuomenėje vyrauja nuomonė, kad šeima rūpi tik „tradicinių” pažiūrų žmonėms, iš tiesų taip nėra. Lena dalyvauja Visų šeimų dienoje, nes jai šeima ‒ tai visų pirma pagarba, supratimas ir palaikymas, tad įvairių šeimos formų pripažinimas negali pakenkti visuomenei, o kaip tik daro ją harmoningesnę.
Kita dalyvė (Justė) paantrino, kad ši diena visų pirma svarbi mūsų visuomenei, kuriai trūksta tolerancijos, platesnio požiūrio į šeimą. „Visų šeimų šventė – tai tiesiog įvairių šeimų susibūrimas ir skirtingų dainų dainavimas po bendru dangumi”, ‒ apibendrino Aliona.
Šiais metais Visų šeimų diena buvo išties spalvotos ir įvairios – susirinko ir tėčiai, mamos su vaikais, ir vienišos mamos, ir multikultūrinės šeimos, ir lesbiečių šeimos. Prie šventės prisijungė ir šunys bei jų bičiuliai – tolerancijos klausimai jiems taip pat labai aktualūs.
„Džiaugiuosi matydama tokį įvairių šeimų palaikymą, o taip pat didžiuojuosi LGBT šeimomis Lietuvoje, kurios po truputį atveria savo namų duris ir nebenori gyventi šešėlyje”, ‒ sakė renginio iniciatorė Vilma Gabrieliūtė, jau ketverius metus su partnere auginanti vaiką.
„Lesbietės blogą” rašiusi Artumė ir jos partnerė tą pačią dieną šventė savo kūdikio (sulaukto pagalbinio apvaisinimo būdu) trijų mėnesių gimtadienį.
Visos šeimos ir poros turi būti gerbiamos ir vertinamos be išankstinio nusistatymo dėl jų tautybės, lyties ar šeimos struktūros. Visuomenė turi suprasti, kad šeima ne visada paremta genetiniais ar kraujo ryšiais, bet emociniais saitais, pasitikėjimu, ir visų svarbiausia – atsakomybe už kiekvieną šeimos narį, ‒ akcentavo šventės organizatoriai.