Atidaryti paeišką Grafinis elementas
Atidaryti paiešką Grafinis elementas
Uždaryti paieškos laukelį
Aktualu

Žinomi Lietuvos žmonės ragina šventiniu laikotarpiu su vaikais pasikalbėti ir nepatogiomis temomis

Paulius Ambrazevičius, Indrė Stonkuvienė, Dovilė Filmanavičiūtė

2023 12 18

Iki šv. Kalėdų likus savaitei, žinomi Lietuvos žmonės kartu su žmogaus teisių aktyvistais ragina skirti kokybiško laiko vaikams. Šią savaitę socialiniuose tinkluose pasirodys vaizdo pasakojimai, kuriuose Indrė Stonkuvienė, Paulius Ambrazevičius ir Dovilė Filmanavičiūtė skaitys jaunuolių istorijas apie savo kūno nepriėmimą, patirtą seksualinį priekabiavimą ir smurtą, taip pat pasidalins savo jautromis reakcijomis. Vaizdo įrašuose pasakojamas istorijas vienija bendra liūdna linija – kad jauni žmonės iki šiol jomis nesidalino su suaugusiais, nes netikėjo, kad sulauks pagalbos ar užuojautos.

„Vaikams ir jauniems žmonėms įvyksta daug sunkių, o kartais net ir kraupių istorijų. Tik nedidelė jų dalis pasiekia suaugusiųjų ausis, o dar mažesnė dalis jų sulaukia palaikymo ir atsako. Todėl šventiniu laikotarpiu, kai turime daugiau laiko, raginame galime sustoti ir paklausti savo vaikų bei paauglių svarbių klausimų – kaip jautiesi mokykloje ir su draugais? Ar žinai, kad niekas neturi teisės liesti tavęs be tavo sutikimo?“, – sako Lietuvos žmogaus teisių švietimo veiklų vadovė Paulina Drėgvaitė.

Paulina Drėgvaitė

Paulina Drėgvaitė, Bertos Tilmantaitės nuotr.

Pasakojimuose Dovilė Filmanavičiūtė pravirks, Indrė Stonkuvienė ir Paulius Ambrazevičius klaus, kaip galima taip elgtis su vaikais ir jaunuoliais. Kaip pripažįsta nuomonės formuotojai, tokių istorijų Lietuvoje vis dar gerokai per daug, tad turime stengtis išgirsti vaikus bei juos labiau priimti.

„Skaitant jaunuolių istorijas, dar kartą norisi priminti raginimą tėvams, globėjams ir visiems, kurie arti jaunuolių – užtikrinkime kokybišką, visuminį lytiškumo ugdymą, apsaugokime nuo seksualinio smurto, padėkime pažinti save bei kitus ir kurti sveikus ir saugius santykius“, – sako nevyriausybinės organizacijos „Įvairovės edukacijos namai“ direktorė Lina Januškevičiūtė.

Lina Januškevičiūtė, asmeninio archyvo nuotr.

Vaizdo pasakojimų autorė – Monika Grundhauser. Istorijas šią savaitę bus galima išgirsti ir pamatyti organizacijų „Lietuvos žmogaus teisių centras“ ir „Įvairovės edukacijos namai“ paskyrose socialiniuose tinkluose „Facebook“ ir „Instagram“.

Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Grafinis elements
Komentuoki